Wpis z mikrobloga

Założyłem sobie #netflix, ale jakoś mnie nie zachwycił w porównaniu do #torrent . Dużo wygodniejsza wyszukiwarka, ale nie da się kontrolować jakości. Działa stabilniej, ale w zasadzie to wszystko.

Biblioteka filmów bardzo uboga. Zamiast rozbudowywać bazę oni tylko wymieniają pozycje. Z serialami jest lepiej, ale i tak oferta ma braki. Mnie wkurzyło, że #domzpapieru wypuścili tylko w połowie, a resztę trzeba znaleźć poza netflixem :(.
Kolejną rzeczą która mnie drażni to "dyskryminowanie" użytkowników ze względu na kraj. Ceny abonamentu są takie same, a pozycje inne. To przestarzały model zupełnie nie przystający do internetowego VOD. Wiem, że nie do końca ich wina, ale i tak nie podoba mi się zmuszanie użytkowników do używania VPN gdy płatna usługa powinna polegać ułatwiać dostęp do treści.

Nie wiem w sumie czego oczekiwałem - wypożyczalni w modelu z abonamentem? Alternatywy dla torrentów? Rewolucji? Tymczasem mam wrażenie, że to normalna, płatna telewizja tylko poprzez internet i na żądanie.

#netflix #oswiadczeniezdupy
  • 5
@matips: Popieram całkowicie! Wg mnie zarówno Netflix, jak i Showmax to zwykła, PRZEREKLAMOWANA bzdura! Dyskutowałem osobiście z konsultantką Netflix na czacie na żywo i to w sobotę! Byłem w szoku, że to nie robot, tylko żywa osoba, bo faktycznie odnosiła się do mych tekstów, a ogólnie wyśmiałem w jej obecności tę firmę zwaną Netflixem, że niemal wszystko w internecie można znaleźć za darmo, łącznie z ich niby "autorskimi" produkcjami. Ale miałem