Wpis z mikrobloga

no narazie właśnie jest trochę tak, że jak kobiecie przez wyjście I picie coś się stanie to jest jej wina czyli mówi się "jak chcesz być bezpieczna nie wychodz"


@karoozela:
I mają rację, bo nikt na świecie nie jest w stanie ci zagwarantować bezpieczeństwa. Nie można być jednocześnie wolnym i zrzucać odpowiedzialność na innych. Chcesz korzystać ze swojej wolności - musisz liczyć się z ryzykiem, innej drogi nie ma. W krajach
  • Odpowiedz
Nawet jak wlecę z szalikiem innego klubu na zły sektor to moja głupota nie odbiera mi prawa do oskarżenia i wygrania sprawy z tymi, którzy mnie pobili, bo to oni są "tymi złymi" i oni złamali praw


@szybki_zuk: Masz racje, bedziesz potem lezal na szpitalnym lozku, polamane rece i nogi, wybite zeby, skopana dupa, ale plujac krwia zasmiejesz sie oprawcom w twarz 'MACIE NA CO ZASLUZYLISCIE'. A oni skruszeni powiedza ci:
  • Odpowiedz
@Flypho Nie wmawiaj mi co rzekomo proponuję. Nie obchodzi Cię widocznie jak istotną jest świadomość społeczeństwa w takich sytuacjach i przyzwolenie na pewne rzeczy. Proponuję lepsza edukację seksualna, zwiększanie świadomości wśród chłopców i brak przyzwolenia na traktowanie kobiet głównie jako źródła zaspokajania potrzeb seksualnych
  • Odpowiedz
@Hatespinner: Czytam Twojego posta i tak się zastanawiam- nie masz argumentów czy nie umiesz ich wyrazić zrozumiale?
To, że ktoś jest naiwnym frajerem nie zwalnia z winy sprawców przestępstwa. Dodatkowo to ich powinno się bardziej krytykować, nawet jeśli ofiara wykazała się głupotą, tymczasem bywa często odwrotnie.
  • Odpowiedz
Czytam Twojego posta i tak się zastanawiam- nie masz argumentów czy nie umiesz ich wyrazić zrozumiale?


@szybki_zuk: Nie umiesz czytac, przeczytales niedokladnie dwie odpowiedzi od konca w temacie i mieszasz o czym byla mowa.
  • Odpowiedz
badaj co znaczy 'naiwnosc' na wikipedii a najlepiej nie rozmnazaj sie.


@Hatespinner: Najpierw atakujesz osobę, która stwierdza, że może rzeczywiście zwabił. Już powyżej o tym pisałem, że to całkiem możliwe. I zakładanie, że na pewno rozmyśliła się po i kłamie co do gwałtu jest kulturą gwałtu.

sektor Wisly w szaliku Cracovii


@Hatespinner: Druga Twoja odpowiedź, to ta do której się odnosiłem. To początek wątku, a nie dwie odpowiedzi od końca.
  • Odpowiedz
Proponuję lepsza edukację seksualna, zwiększanie świadomości wśród chłopców i brak przyzwolenia na traktowanie kobiet głównie jako źródła zaspokajania potrzeb seksualnych


@karoozela:
A jak masz zamiar chociażby egzekwować to ostatnie inaczej niż przez ograniczanie wolności mężczyzn? Chcesz mówić ludziom jak mają traktować innych? xD
  • Odpowiedz
Najpierw atakujesz osobę, która stwierdza, że może rzeczywiście zwabił.


@szybki_zuk: No i jak tak, to ofiara jest idiotka. Koniec tematu. Reszta argumentow bedzie przewijac sie w kolko jak powyzej. Mozesz teraz bezpiecznie usunac konto.
  • Odpowiedz
A jak masz zamiar chociażby egzekwować to ostatnie inaczej niż przez ograniczanie wolności mężczyzn? Chcesz mówić ludziom jak mają traktować innych? xD


@Flypho: czy ja mam na tyle wolności, by Ciebie zgwałcić? No chyba nie.
  • Odpowiedz
czy ja mam na tyle wolności, by Ciebie zgwałcić? No chyba nie.


@tyrald:
A jest jakieś prawo, które ci to uniemożliwia? Jest tylko prawo, które przewiduje dla ciebie konsekwencje po fakcie.
  • Odpowiedz
@Flypho No tak, bo takie straszne, że ktoś wymaga traktowania innych z szacunkiem. Społeczne normy istnieją i nie ma co się upierac, że nie, tylko to wykorzystać w dobrym celu. Społeczna penalizacja niektórych czynów jest niewłaściwa, można to zmienić np wychowując lepiej młodsze pokolenia, uświadamiać obecne itp
  • Odpowiedz
No tak, bo takie straszne, że ktoś wymaga traktowania innych z szacunkiem. Społeczne normy istnieją i nie ma co się upierac, że nie, tylko to wykorzystać w dobrym celu.


@karoozela:
Oczekiwania społeczeństwa to nie to samo co prawny zapis. Społecznie wymaga się od innych, żeby nie bili ludzi, a jednak co 2-3 miesiące mnie zaczepi jakiś lump w ciemnym zaułku, który za bardzo się tym ostracyzmem społecznym nie przejmuje. Społecznego przyzwolenia
  • Odpowiedz