Wpis z mikrobloga

Rozbawił mnie etiopski Netflix.

Odwiedzając wczoraj znajomą (w Addis Abebie) odpaliłem folder z filmami na jej laptopie. A tam ze 100 pozycji i prawie same nowości. Zaciekawiony pytam zatem skąd to ma, skoro w Etiopii na ogół taki gówniany Internet. "From the corner boys".

Chłopaki w punkciku na rogu otworzyli konkurencję dla Showmaxa. Załatwili szybkie łącze i oferują atrakcyjne cenowo pakiety z nieograniczoną ofertą firmową. Zanosisz dysk i zgrywają ci wszystkie premiery jak leci lub wybrane starsze filmy na życzenie. 1 film = 1 birr (ok. 12 gr). Bez reklam i subskrypcji.

Netflix and birr.

#wanderlust - tag z mojej obecnej tułaczki po Rogu Afryki (oraz wcześniejszych podróży i opowiadanek).

#podroze #podrozujzwykopem #heheszki #netflix #afryka #etiopia #filmy #ciekawostki #showmax
Dwadziescia_jeden - Rozbawił mnie etiopski Netflix.

Odwiedzając wczoraj znajomą (w...

źródło: comment_sD6GUNITc5BwyduPBaaVYtVSDQA3YTev.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dyrektor regionalny w jednej z większych firm finansowych na świecie. Dawno to było i już poprzeczka mi się przesunęła.ake wtedy to było coś. Właściwie umowa już była podpisana, wystarczyło dostarczyć zaświadczenie o niekaralności. To był 2004 rok.
  • Odpowiedz
@przema99: Taka ciekawostka/rada, na przyszlosc - wniosujac o zaswiadczenie o niekaralnosci na formularzu mozesz napisac tylko zakres danych na podstawie ktorych Cie sprawdzaja (kradzierze, przestepstwa skarbowe, dokladna definicje musialbys sobie sprawdzicetc). Jezeli jestes karany za np. rozboj, wpisujesz w formularzu wszystkie kategorie, poza ta, do ktorej sie rozboj wlicza, wtedy dostajesz zaswiadczenie na ktorym jestes jako nikarany. Taki life-hack - U mnie przeszlo ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@lukukuq: i uczciwie trzeba przyznac , ze dzisiejsze kinowki to czasami naprawde ok jakosc :D w stosunku do tych zgrywanych z kamer mini dv, i osemek. po j------h czinczach ;D
  • Odpowiedz
@dondon: Wcześniej przeczytałem, że w Anglii.. No ale mają łeb skurczysyny, trochę jakby pomysł z Polski wyszedł ( ͡ ͜ʖ ͡)
Dzięki za research!
  • Odpowiedz
tez mi zrobili wjazd o 6 rano


@zydo_komucho_gej: a jakbyś im nie otworzył? nie można udawać, że nie ma Cię w domu? XD wyważyliby drzwi? a jakaby się okazało, że wyjechałeś to co, zostawiają otwartą chatę na pastwę złodziei?
  • Odpowiedz
@paszczur: To prawda że jest dosyć drogo, ale link do Reditta który zapodałeś dotyczy internetu mobilnego który faktycznie jest horrendalnie drogi (chyba że poszuka się ofert u mniej znanych i bardziej ograniczonych dostawców). Jeśli chodzi o internet domowy, to za w miarę rozsądne pieniądze masz nielimitowane szybkie łącze.
  • Odpowiedz
@przema99:

Dyrektor regionalny w jednej z większych firm finansowych na świecie..


Tak tak, przyznaj od razu, żeś klawiszem chciał być i dobrych chłopaków spod celi gnębić ( ͡°
  • Odpowiedz