Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia
Mireczki, sprawę mam, mój brat (lvl29) wziął sobie za postanowienie noworoczne, że będzie miał przed lvl30 6pak. Ogólnie kilka lat temu już odwiedzał siłownie i trochę pary ma bo już po niecałym miesiącu na siłowni siada 130kg. Dietę trzyma, około 2100kcal - na pewno czystą i nie podjada, btw z tego co wiem to 180/110/90 czy coś w ten deseń.

Problem w tym, że on nie chce robić cardio w ogóle, stwierdził, że skoro inni robią formę bez cardio to i on nie zamierza katować się bieganiem czy rowerem, a będzie sobie odwiedzał tylko siłownie. Tylko, że on nie ma kompletnie żadnej innej aktywności fizycznej, wstaje rano, robi dosłownie kilka kroków do pracy, tam siada przed komputerem na cały dzień, wraca - też kilka kroków, samochodem na siłownie, samochodem z powrotem do domu i tyle, rano jedynie robi na rozruszanie się kilka pompek i przysiadów. Trening siłowy to jonnie candito 6 week program.

Zaczynał z wagi 96kg, aktualnie ~94,5. Trochę mało według mnie jak na miesiąc zasuwania na siłowni, chcę mu pokazać, że jednak musi się ruszyć i chodzić chociaż na spacery robiąc chociaż te kilka tysięcy kroków dziennie, jeżeli chce faktycznie ten tłuszcz spalić.

Mam w tym wypadku rację?
  • 10
@Matronel: Bez kardio sixpacka nie zrobi. Pytanie czy ma podstawę mięśniową do wyeksponowania czy nie. Bo jeżeli brzuszek ma, ale zlany, to 4 kg/miesiąc jest optymalnym wynikiem. Jak nie, to powinien tracić 2-3 kg na miesiąc (bilans mięśni i utraconego tłuszczu)
@Bachal do czystego 6paka nie wyrzeźbił się nigdy, było tam widać zarysy, tę podstawę mięśniową ma, tylko zalaną tłuszczem. Na siłowni nie ćwiczył jakieś 4-5lat, może być, że to po prostu nabicie mięśni podniosło wagę? Faktycznie widać po nim, że jest chudszy (chociaż może to tylko na razie woda, ale po twarzy jak i sylwetce widać już postęp), tylko właśnie ta waga nas zastanawia.
@Matronel: Ja jak zaczynałem redukcję pierwszą (106 do 85 kg w około 4 msc) to przez połowę tego czasu wyglądałem coraz gorzej, mięśnie zaczynały się budować i przypominałem ziemniaka :D Potem druga sesja treningowa i dalsze docinanie (dociąłem do 10% bf) i wtedy okazało się, że nie ma z czego rzeźbić (po zrzuceniu 20kg), więc trzecia seria wjechała w 4 msc z 78 kg do 83 i 8% bf, woda zeszła,
@Kopinho ok, tylko zakładam, że większość osób, która robi formę bez cardio ma trochę więcej ruchu w ciągu dnia. U niego jak sprawdzaliśmy krokomierzem to w ciągu dnia wychodziło często 300-400 kroków, gdzie u mnie to było minimum 5000-6000tysięcy.