Wpis z mikrobloga

Wynagrodzenie w umowie o pracę vs. własna działalność

Mirki, mam pytanie. Przede mną decyzja dotycząca wyboru umowa o pracę vs. własna działalność.
O ile przy umowie o pracę mogę krzyknąć, że chcę 4k netto, to wszystko jest oczywiste. Schody zaczynają się przy działalności, bo nie mam doświadczenia z tematem. Ile zażądać, by dostać równowartość 4k na rękę?

Korzystając z kalkulatora wynagrodzenia wychodzi, że 4k na rękę to w działalności ok. 5300 netto (pierwsza działalność, mniejszy zus). Czy na coś warto zwrócić uwagę? Czy warto sobie doliczyć 'ekwiwalent' za urlop, którego nie ma?

To może być głupie pytanie dla niektórych, ale chcę to jakoś ogarnąć.

Dodatkowo mogę starać się o dofinansowanie ~20k przy działalności, więc nie w kij dmuchał.

Jak to wygląda w waszym przypadku?

#praca #pracbaza #samozatrudnienie #zus #kiciochpyta #finanse #zarobki
  • 6
@wesoly_kostek: W razie choroby będziesz miał mniej z ZUSu na własnej działalności niż w pracy na etacie. Dodatkowo może być wymagane na DG, że robota ma być wykonana bez względu na chorobę.
Kolejnym atutem na etacie jest okres wypowiedzenia - z dnia na dzień nie zostaniesz na lodzie a przy b2b zależy od umowy. Jak będzie duży #!$%@? to na etacie jeszcze możesz dostać nadgodziny dzięki czemu zarobisz więcej - wszystko