Wpis z mikrobloga

Mirko, zaliczyłem dziś zderzenie z dzikim. Jaka jest szansa aby zrobić auto z polisy nadleśnictwa lub innego organu? Poznań ulica Bałtycka na 99% nie było znaku ostrzegającego o zwierzętach ale sprawdzę to juto jak pojadę tam. Kto w mieście Poznań już tym "odpowiedzialnym? Co prawda mam AC ale szkoda zniżek bo mam dwa auta ubezpieczone, a w tym co jest szkoda mam 500 zł wkładu własnego oraz amortyzację części. Albo czy można zrobić z swojego AC a potem na kimś regres? W necie pełno artykułów, że to trudny temat na walkę w sądzie. A ja tu pilnie muszę zrobić auto bo potrzebne.

#wypadek #motoryzacja #dzik #prawo #ubezpieczenie #poznan #poznan #odszkodowanie
Pobierz daroo - Mirko, zaliczyłem dziś zderzenie z dzikim. Jaka jest szansa aby zrobić auto z...
źródło: comment_atX8xI0LzrQesmrKGdSCM4mMMrP2T70x.jpg
  • 20
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@daroo: jak musisz pilnie zrobić, to tylko ze swojej polisy. Z którego roku jest pojazd ? Jak starszy to przy udziale własnym i amortyzacji za dużo nie dostaniesz. Mogą zrobić regres ale w tej sytuacji może się Towarzystwu nie opłacać.
Jeżeli sam chcesz się ubiegać o odszkodowanie to potrwa to długo i szanse powodzenia są niewielkie.
@cygan44 Auto już stare, 2002 rok. W lipcu 2016 wartość wyceniona na 12700 zł. Do zrobienia zderzak maska. Dwa grille, dwie kratki, dwie lampy bo uszy poszły, chłodnica klimy uszkodzona, chłodnica wody wygięte jak banan ale nie cieknie nic , jakieś plastyki od zderzaka i co dalej to nie widzę. Pewnie pas przedni trochę ucierpiał, zamek od maski, nie wiem jak belka zderzaka i kły od niej...

Najlepsze że z dwa miesiące
@daroo: To niestety słabo, na częściach potracą Ci min 60 % a do tego jeszcze obetną o 500 zł. Domyślam się, że to AXA ? Na przyszłość, amortyzacja zawsze zniesiona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak jak mówiłem, według mnie to niestety jedyne rozsądne wyjście.
@cygan44
AXA, wiadomo taniej z amortyzacja. Za rok chciałem wykupić bez... Kiedy mam zamiar sprzedać auto. Pytanie czy te 60% to od ceny zamienników czy oryginałów? I co z kosztami dodatkowymi czyli np przegląd bo dowód zabrany. Albo Klima, sama chłodnica to za mało, do tego osuszacz musi być i napełnianie układu. Z tego też mogą 60%?
@daroo: jeżeli patrze na dobre OWU to potrącenie będzie 65% od zamienników. Potrącenie dotyczy wszystkich części i materiałów. Nie mam pewności jak z kosztami dodatkowymi ale według mnie nie będzie za to wypłaty
@daroo: AC z amortyzacją części to sprzedają chyba tylko przez internet i directy ludziom którzy nie do końca mają świadomością z czym to się wiąże.
Ja pracuje w ubezpieczeniach 8 lat i w tym okresie sprzedałem 2 takie polisy, na wyraźne życzenie klienta.
@cygan44
A co z mottem "przywrócenia do stanu z przed zdarzenia" czyli aby było robione na oryginalnych częściach?
Nawet jeśli będzie zastosowana amortyzacja to lepiej już od oryginalnych części... tym bardziej, że faktycznie wszytko było ori. Na allegro jakiś chiński grill zakładam, że nie psuje idealnie to koszt z 130 zł. Więc 35% z tego to śrubki.
@daroo: Niestety ale tak to wygląda według OWU. Przywrócenie do stanu z przed szkody miałbyś w wariancie serwisowym bez amortyzacji. Wtedy oddajesz do warsztatu i naprawiają bezgotówkowo.
@cygan44
Teraz takiej opcji już nie ma tzn. Kasa vs warsztat?
Czy jedyna nadzieja to wyciągnąć coś z polisy organu odpowiedzialnego?
A jakaś firma która zajmuje się takimi sprawami? Oni nie wycisną więcej?
@daroo Nie, teraz już takiej opcji nie ma. Ewentualnie od organu odpowiedzialnego możesz się próbować ubiegać.
Nie znamy kosztorysu naprawy więc ciężko powiedzieć czy firma zewnętrzną wyciągnie coś wiecej. Wydaje mi się że wariant Ac mocno ogranicza tutaj pole do popisu i mogą się tym nawet nie zająć. Oni raczej specjalizują się w szkołach OC gdzie kasa można wyciągnąć praktycznie za wszystko
@cygan44
Ok
Właśnie jestem tam i patrzę czy są znaki i na dwóch krzyżówka przed są A potem jest krzyżówka i nie ma znaku i dopiero potem sa takie zalesnione pobocza więc bez sensu. Wrzucę map jak wrócę.