Wpis z mikrobloga

2 421 - 3 = 2 418

Tytuł: Darth Bane: Path of Destruction
Autor: Drew Karpyshyn
Gatunek: science fiction
★★★★★★★

Tytuł: Darth Bane: Rule of Two
Autor: Drew Karpyshyn
Gatunek: science fiction
★★★★★★★★

Tytuł: Darth Bane: Dynasty of Evil
Autor: Drew Karpyshyn
Gatunek: science fiction
★★★★★★★★

Dawno temu obdarzony niezwykłymi zdolnościami chłopak uciekł z rodzinnej planety i trafił do Akademii Sithów. Zgłębiając arkana Ciemniej Strony Mocy, przyjął imię Bane i okazał się niezwykle pojętnym uczniem. Prawdziwa próba ma jednak dopiero nadejść. Tylko rzucając wyzwanie najstarszym tradycjom i czerpiąc z zapomnianej mądrości pierwszego Sitha, Bane może liczyć na zwycięstwo. I na to, że pewnego dnia z popiołów tego, co musi zniszczyć, podźwignie nową erę Ciemnej Strony Mocy.

Nie przepadam za Gwiezdnymi Wojnami. Właściwie należałoby użyć czasu przeszłego - nie przepadałem, do czasu. Dawno, dawno temu w odległej ga..., eghm, jakieś dobre dziesięć lat temu w moje ręce wpadły gry od znanego studia BioWare. Star Wars: Knights of the Old Republic oraz Star Wars: Knights of the Old Republic II, które przekonały mnie do uniwersum Georga Lucasa lepiej, niż filmy bijące rekordy popularności. Historia osadzona w Starej Republice wydawała mi się o wiele dojrzalsza, niż ta ukazana na srebrnym ekranie. Długo po skończeniu obu gier, chcąc ponownie wrócić do świata Jedi i Sithów, sięgnąłem po trylogię opisującą dzieje Dartha Bane'a. Zdecydowałem się na nią, bo od zawsze dzieje związane z Ciemną Stroną Mocy wydawały mi się o wiele ciekawsze, niż te o rycerzach Jedi. Historia opisana w ww. książkach to istny american dream w gwiezdno-wojnowym wydaniu. Polecam każdemu, kto lubi, a tym, co nie lubią, odradzam.

#bookmeter #starwars
Patyq_ - 2 421 - 3 = 2 418

Tytuł: Darth Bane: Path of Destruction
Autor: Drew Kar...

źródło: comment_bswuH4qqEGTetBBnYnhDs1eMvUuvOXMY.jpg

Pobierz
  • 3