Wpis z mikrobloga

  • 89
Tak sobie czytam komentarze w internetach na temat ostatnich wydarzeń związanych z Tomkiem Mackiewiczem. Oczywiście mam na myśli te negatywne (których jest przerażająco dużo, co mnie bardzo zaskakuje). Dochodzę do wniosków, że rozumiem że istnieją ludzie którzy nie wiedzą co to pasja, odwaga, potrzeba przełamywania barier, chęć zapisania się w historii itd. Są to ludzie którzy chcą sobie cichutko żyć, cichutko umrzeć i pewnie ich prawnukowie nie będą nawet znać ich imion. Ale jak czytam te niektóre pierdoły ludzi co siedzą na dupie przed komputerem i walą takie teksty w momencie kiedy tam człowiek umiera to dla mnie to zwykle kuhwy są. Takich ludzi nie rozumiem.
#nangaparbat #himalaizm #alpinizm #tomaszmackiewicz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@katona: Zacznijmy od początku. Czy ty w ogóle wiesz kim jest Mackiewicz? Nie myli ci się on z Adamem Mickiewiczem? Wydaje ci się, że to jakiś himalaista? Jesteś w błędzie, poczytaj o nim cokolwiek i nie truj dupy, nikt się z nim nie wymieniał sprzętem, tylko gdy Bielecki zobaczył jak on jest przygotowany, to oddał część swoich rzeczy, żeby się Mackiewicz nie zabił. Wpisz w google Mackiewicz, mackiewicz lina rolnicza
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cevilo za pierwszym razem jechał z liną ze sklepu rolniczego. Największa wada takiej liny jest jej waga i elastyczność podczas upadku, ale na poręczówki się nadaje. Za pierwszym razem to było 8 lat temu! Pytam gdzie jest napisane że teraz jest tam z liną ze sklepu rolniczego, bez pieniędzy i żywności?? Nie truje już dupy. Skończyły Ci się argumenty.
  • Odpowiedz
  • 3
@katona ale ból dupy jest raczej głównie o ratowanie ich z publicznych pieniędzy, nie o to że sobie tam poszli. Mimo, że im kibicuję, i naszej wyprawie na K2 też, to jednak ta krytyka jest jednak uzasadniona.
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@cevilo ty, "idioto" to sobie do kolegów mów. Kto Cię tak wychował??
Lokalizator kosztuje między 100 a 500zl a przez telefon satelitarny Revol jest cały czas w kontakcie z żoną Tomka.
Kończę z Tobą rozmowę, bo nie umiesz rozmawiać. Prostactwo, niewychowanie, brak kultury to rzeczy których warto unikać. Polecam każdemu.
  • Odpowiedz
@katona No pewnie, jak Polscy himalaisci jako pierwsi zdobywaja zimą szczyty ośmiotysieczników to jest chwała, splendor, polska szkoła himalaizmu, poland stronk itd. Ale jak coś pojdzie nie tak to oczywiście amator, patałach, bo jak to debil nie przewidział ze szczyt góry jest w górach a w zimie jest zimno. Facet szedł po swoje miejsce w historii, nie wyszło, kest o wlos od tragedii a tu mu jakieś głąby dla ktorych historycznym
  • Odpowiedz
@katona: wyszedl tam na hurrrrra bez przygotowania i narazil innych na smierc, uwierzyli mu ze jest profesjonalista, jak dla mnie jak go uratuja to powinien isc siedziec za narazanie zycia innych
  • Odpowiedz
@katona: nikt go nie wyzywa za pasję, tylko za to jak amatorsko podszedł do tematu. Minimum sprzętu, do tego najtańszy szrot. Gość w zasadzie poszedł na pałę licząc, że jakoś to będzie, bo co złego może się stać na takim pagórku. Tu jest problem.
  • Odpowiedz
@katona: Co złego, ze są ludzie, którzy chcą sobie „cichutko żyć”? Skoro ktoś nie uprawia ekstremalnego sportu to znaczy, ze nie wie co to pasja? A co to za różnica dla ciebie, czy twoje prawnuki będą znały twoje imie? Co to zmieni? Logiczna argumentacja? Piszesz patosowo bzdury.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@BQP no właśnie ja nie wiem skąd wam się wzięły te rewelacje z najtańszym sortem? Wydał kupę kasy na tą wyprawę i jeszcze mu zostało na ubrania dla dzieciaków z Pakistanu. Trzeba zaznaczyć też że 30 lat temu nie było butów z Gore-Texu (nie wiem jakie buty ma Tomek, ale pewnie jakieś solidne?) A ludzie szczyty zdobywali. Upieprzyliscie się tych lin rolniczych 8 lat temu. Bardzo często takie się stosuje na
  • Odpowiedz
@ediz4 nie chodzi i finansowanie samej wyprawy, ale pomoc obywatelom będącym zagranicą jest obowiazkiem MSZ. Skoro placa za samoloty, ktore przywożą turystów jak biuro podrozy padnie to czemu mieliby nie dac gwarancji finansowej na start śmigłowca. Nie wydaje sie to logiczne, ze najpierw ratujemy a potem myslimy o kosztach?
  • Odpowiedz
@heinz_dundersztyc: No i o tym napisałem. Pomóc ale wystawić rachunek. Wyprawa powinna być na taką sytuację przygotowana bo to nic nowego. Pamiętasz tragedię na Broad Peak? Pomijasz jednak jeden istotny fakt podstawiając taką analogię - turyści znajdują się w takich sytuacjach z przyczyn losowych niezawinionych z ich strony. Pójście na wyprawę bez zabezpieczenie sytuacji - "a gdyby" to proszenie się o kłopoty.
  • Odpowiedz
@ediz4 Mają w góry wchodzić ze śmigłowcem, ktory ich pilnuje? Czego twoim zdaniem nie dopilnował albo niezabezpieczył? Jego przypadek to tez sytuacja losowa, choć w innej scenerii. Pomijając wspommiany juz na mirko fakt, że taka akcja to nie jest jakiś kosmiczny koszt.
  • Odpowiedz