Wpis z mikrobloga

Hej motomirki z #motoryzacja. Znalazłam ciekawe (dla mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) #pierwsze4kola z rodzinnych stron z #wloclawek i mierzę się aktualnie z wątpliwościami odnośnie załatwienia ewentualnych spraw formalnych. Co prawda jeszcze auta nie widziałam, ale zastanawiam się jak to najlepiej ugryźć, w razie gdyby okazalo się warte zachodu.

Aktualnie mieszkam we #wroclaw, wiec czy po kupieniu auta we Włocławku muszę PCC i przerejestrowanie załawiać we Włocławku czy mogę to zrobić we Wrocławiu? Chciałabym zostać na włocławskich blachach. Ktoś się orientuje jak to wygląda?
  • 20
@Bukaa_: jak maja zostać tamte blachy to we Włocławku wszystko załatwiasz. W razie co jakieś 20zl kosztuje pełnomocnictwo dorejestracji samochodu przez inna osobę.
@Bukaa_ jestes z moich stron ;)
Jezeli jestes zameldowana we wloclawku to wtedy jak najbardziej cw zostanie u wszelkie formalnosci w starostwie w wwk. Jezeli natomiast masz meldunek we wroclawiu to wtedy zostaje ci tylko juz dw.
@mirko_efekt: @Bukaa_: strzelam ze 30% spokojnie taniej oc ;)
@Orion1988: rejestrujesz gdzie Ci się podoba, uzupełniasz tylko oświadczenie ze dane miejsce jest Twoim miejscem pobytu wg jakiś przepisów bodajze z lat 70, czyli ze tam m.in. "Spożywasz posiłki i przyjmujesz znajomych" :D
@Bukaa_ da się rejestrować praktycznie tam gdzie chcesz. Pani w okienku piszesz oświadczenie że mieszkasz tu i tu i rejestrujesz w tym mieście. OC we Wrocławiu jest najdroższe z całej Polski. Rejestruj we Włocławku jak masz taką możliwość, tym bardziej że masz tam meldunek to nikt nie będzie pytał. Ja mimo, że powinienem we Wrocławiu to pisałem oświadczenie że mieszkam w rodzinnym mieście. Kilka stów taniej ubezpieczenie wychodzi, a mam to gdzieś