Wpis z mikrobloga

Czy jest szansa, że gdzieś w Polsce, a najlepiej to wiadomo, #warszawa, zjem prawilne #spaghetti takie jakie robią we Włoszech? Chodzi mi o zachowanie całej sztuki kulinarnej, oryginalnych składników, receptur, procedur, rytuałów i co tam jeszcze mają.

Jestem ciekaw na ile takie domowe spaghetti odbiega od takiego prawdziwego włoskiego.
#jedzenie #kuchniawloska #gdziezjesc
  • 11
  • Odpowiedz
@sodomek: hmmm, do Włoch na razie się nie wybieram (nie interesuje mnie w tym kraju nic poza kuchnią), ale zastanawiam się wlaśnie jak smakuje takie zrobione przez Włocha zgodnie ze wszystkimi tradycjami włoskimi :P
Ale słyszałem właśnie, że dla Polaków np. wloska kuchnia we Włoszech jest niejadalna xD
  • Odpowiedz
@Arveit niejadalna to za dużo powiedziane, jest ibaczej doprawiona i to wszystko.
Ostatnio jak jadłem pizze to 90% zieleniny nie miałem pojęcia co to jest.
Jakbym miał Tobie doradzić, to przedewszystkim kup sobie PRAWDZIWY włoski makaron i na jego bazie coś kombinuj.
Ja mam ten komfort że co jakiś czas jestem we Włoszech to polskiego makaronu nie jem w ogóle, podobnie pasty pomidorowe.
  • Odpowiedz
@Zevs kupuję w lokalnych sklepach makarony z małych fabryk. Szczególnie lubię takie jakby gniazda z nitek jak sznurówki. Naogół są sprzedawane na kartonowej tacce. Barilli nie jadłem ale wezmę kiedyś na próbę to sobie porównam.
  • Odpowiedz
@Arveit: jak pojedziesz do Oro di Napoli w Łomiankach i zagadasz z właścicielem (który zazwyczaj jest w lokalu), że ma być idealnie jak we Włoszech, to myślę, że zrobi bez problemu. Pochodzi z Włoch, ale dłuuuuugo mieszka w Polsce i do tego jest śmieszkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz