Wpis z mikrobloga

ech Mirki...
Chore zwierzę to chyba najgorsze co może człowieka spotkać :(

Panna (a właściwie już pani, bo ma 4 lata) ze zdjęcia postanowiła nam jakiś czas temu zachorować na przewlekłą niewydolność nerek.
I tak się bujamy - kroplówki (raz dziennie, 20 ml), nawadnianie(dwa razy dziennie, po 25 ml), leki(dwa razy dziennie), igły, strzykawki, weterynarz, co tydzień badania poziomu kreatyniny i mocznika


Raz w miesiącu lubi sobie też spuchnąć z prawej strony, bo kamień się jej odkłada szybciej niż dajemy radę go zdejmować.
Co ponad to?
A! Zaczyna lecieć z wagi, ma powiększone serce, zmiany na nadnerczach (pomimo implantu) więc dostaje Lucrin, i chyba nie daje rady pić sama bo zaczyna się krztusić (choroby gardła i przełyku wykluczone)
Także jest super Mirki, bo myślę, że moje zwierzątko już mnie nienawidzi za te codzienne kłucia i zmuszanie do jedzenia i picia.
A ona? Chyba jej nie robi, bo cholera! jest najaktywniejszym członkiem mojego stada, pierwsza do zabawy i pierwsza do gryzienia stóp!


#zalesie #gorzkiezale #zwierzaczki #fretkanadzis #oswiadczenie #gownowpis
Pobierz Zkropkao_Na - ech Mirki...
Chore zwierzę to chyba najgorsze co może człowieka spotka...
źródło: comment_2YptvBsHQuazNbSAwfqSZc69NEemWJar.jpg
  • 15
@Zkropkao_Na

panna a wlasciwie juz pani bo ma 4 lata

Nie wiek okresla, czy jestes panną czy panią, a stan cywilny. Mozesz byc starą panną w wieku 70 lat. Zresztą, to są zwroty archaiczne, aczkolwiek uzywanie ich w stosunku do zwierzat uwazam za ogromne nadużycie.
@Zkropkao_Na: Skoro tak, rozważ czy warto ją tak męczyć co dzień. Też musiałam uśpić psa i kotkę, bo nie było już szans na wyleczenie mimo wielu prób, wizyt u kolejnych wetów, kroplówek i zastrzyków. Pobaw się z nią, daj jej ulubione smakołyki i poproś weterynarza, by zrobił to w domu, by jej nie stresować (,)
@xandra: jeśli spanie mi do wartości granicznej jaką sobie ustaliłam czyli 600 gram - bo teraz waży 680g (spadek o 40 gram w ciągu miesiąca) to zacznę nad tym myśleć poważnie. Bo narazie jest dość radosną fretką - ja nie wiem jak zwierzaki to robią
@xandra: no i zobaczymy jeszcze jak wyniki krwi w środę przyszłą - bo jeśli się coś ruszy to będzie super
Bo gdyż od września ma kreatyninę i mocznik na tym samym poziome -czyli o mocznik 130 (norma do 90) i 1,3 (norma do 0,9) :/