Wpis z mikrobloga

@ilem: mnie irytuje imie Marek, bo z góry jest jak zdrobnione. Taki Arek to Arkadiusz, Darek to Dariusz.
A Pan Marek zawsze kojarzy mi sie, jakby to był mój znajomy a nie ktoś poważny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LadyMartini: Fajnie wiedzieć, mówię tylko, że owe Antosie, Staśki i Apoloniusze powoli stają się Brajanami i Dżesikami - masa znajomych którzy się niedawno podzieciali ponazywała swoją dziatwę po staropolsku, a nie są to ludzie specjalnie inteligencją grzeszący, punkt stoi właśnie w tym, że nadchodzi zmiana warty. Typ rodziców od Brajanów, to ten sam od Antosiów. Oczywiście mogę się mylić, to tylko moje obserwacje.
  • Odpowiedz
@owocliczi: A skąd teraz ta moda na Antoniego?
Osobiście powiem, że też myślałem w przyszłości dać tak synowi na imię, bo wtedy mógłbym go wołać "Tony" ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ale mimo wszystko dziwi mnie aż taka popularność tego imienia.
  • Odpowiedz
To nawet nie jest moda, badania socjologiczne dowiodły, że osoby ze standardowymi, polskimi imionami mają lepsze wyniki szkolne i zawodowe niż Jessiki, Nikole, Brajany etc.


@LadyMartini:
A te badania to opisały wnioski?
Czy standardowe imię powoduje, że osoby mają lepsze wyniki w życiu, czy może Jessiki, Nikole i Brajany są nadawane w środowiskach, z których dzieci mają trudniejszy start w życiu (czyli tzw. "patologia")?
  • Odpowiedz