Wpis z mikrobloga

@Damasweger: Czy ja wiem? Nikt na Antoniego nie mówi Antoni, tylko wszyscy "Antek" xD

Najlepsze są imiona, których ludzie z reguły nie zdrabniają, a wszystkie Krzyśki, Antki, Jarki etc. mają #!$%@? xD
  • Odpowiedz
  • 37
-9794? Za pierwszym razem pomyślałem, że całkiem sporo ludzi zmieniło imię przez tego Macierewicza ()
  • Odpowiedz
@KolegaPatryk: jeżeli chodzi o stworzenie zdrobnienia które jest krótsze niż oryginał to Ada

@Akos: zdrabnianie jest super! Bo takie imie wtedy pasuje zarówno za dzieciaka (No bo do 6-latka mówić Sławomirze?) jak i potem w dorosłym życiu brzmi elegancko (a nie jak jakiś Filip)
  • Odpowiedz
@KolegaPatryk: Nie powiedziałem, że nie da się zdrobnić, tylko takie, których ludzie z reguły nie zdrabniają.

@powiedz: Jak wyżej, mam wrażenie, że nie rozumiecie o co mi chodziło xD Miałem na myśli imiona, które zazwyczaj się zdrabnia w dorosłym życiu. Nikt nie zapyta w nieoficjalnej sytuacji "Widziałeś Krzysztofa/Antoniego/Jarosława?", tylko "Widziałeś Krzyśka/Antka/Jarka?" i to jest właśnie słabe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Roniq: Marcin, Dominik, Michał, Rafał... Raczej o dorosłej osobie nie mówi się Marcinek/Dominiś/Michałek/Rafałek ( ͡° ͜ʖ ͡°) A Krzysiek/Antek/Jarek już tak.
  • Odpowiedz
@regis091: @Akos: U mnie w towarzystwie Robert zawsze był Robercikiem, a Rafał Rafałkiem. Dominika i Michała żadnego nie znam, ale że Michałek by był wołany, to jestem 100% pewny xD
  • Odpowiedz
@Roniq: U mnie tak to zawsze wygląda:
"Antek/Krzysiek/Jarek słuchaj, jest sprawa..."
"Marcin/Dominik/Michał/Rafał słuchaj, jest sprawa..."
  • Odpowiedz