Wpis z mikrobloga

Zapodali cichego nerfa na misje pasażerskie do LTT 9360? Wczoraj wieczorem się zalogowałem, żeby trochę pofarmić kasy a tu wyskakują misje typu 24 pasażerów za 700k :S
Jak zwykle muszą popsuć coś co daje szansę na bezstresową grę, a nie tylko grind, grind, grind...

Swoją drogą co do grindu, zapowiadane zmiany w inżynierach nie napawają radością. Tzn inaczej, jeżeli ktoś jest minmaxerem i zawsze chce mieć wszystko najlepsze to dla takiej osoby będzie to skrócenie grindu. Natomiast do kogoś takiego jak ja, kto sobie odblokował część inżynierów na 5 i tylko latał do nich po 3-4 rolle g5 bo więcej mu się nie chciało farmić matsów to jest kurde porażka. Teraz zamiast zbierać matsy tylko na g5 będę musiał naprawdę dużo siedzieć i zbierać różne gówna. Porażka, porażka, porażka.

#elitedangerous
  • 17
@Spektor: Oni zawsze dużo mówią żeby usprawiedliwić więcej grindu. Nadal te 100 slotów należy zapełnić. Pierwsza i druga ranga to pestka ale trzecia i czwarta ma zazwyczaj takie #!$%@? materiały, że aż zęby bolą (wake exceptions, chemical distillery / manipulators itp.). Co do wymiany to fajna opcja, tylko nadal trzeba będzie farmić materiały do wymiany. Dajmy na to mam do zmodyfikowania 20 modułów na statek. Dotychczas musiałem tylko zrobić g5, co
@khurghan: Wszystko okaże się już jutro. Zobaczymy co na co się wymienia. Wake exceptions farmi się bardzo łatwo (system z famine, dolatujesz do distribution center, tam stoi kilka t9 rozdających żarcie, co chwila wpada mnóstwo npców po żarcie, zostawiając masę High Wake, które skanujesz).
@Strigiformes Słabe, nie słabe. FDev sam stworzył sytuację gdzie są wymagane góry grindu. Naturalnym jest, że ludzie szukają łatwych rozwiązań. Poza tym coś czytalem, że #!$%@? wszystkie misje pasażerskie aż do patcha. Czyli pewnie koło miesiąca.

Fundamentalnym problemem jest imo Sandro, który #!$%@? się zna na projektowaniu gier. Wymyśla jakieś cool ficzery i podaje w panierce grindu. I tak z każdą rzeczą. No chyba, że tyczy się wyglądu. To wszystko leci za
@Strigiformes: Cofanie zarobioych tak kredytów byłoby zagraniem bardzo niskich lotów, pewnie wielu graczy by się obraziło i powstałaby gównoburza.

Twórcy sami dali graczom możliwość zarabiania w taki sposób, nikt nie używał żadnych cheatów. I nagle gdy tylko się okazało że za dobrze jest ludziom to należy ukracać.

Z jedyną rzeczą muszę się zgodzić to fakt że to zaburzało proporcje w zarobkach między innymi zawodam więc teoretycznie było nie fair wobec pozostałych.
@khurghan: cóż pewnie pojawi się inny sposób.
A ta zmiana póki co jest chwilowa, mają ją jeszcze jakoś zbalansować. Może nie będzie tak źle (na co ja się łudzę).