Wpis z mikrobloga

Nie polecam spacerów po Placu Meksykańskim w Addis Abebie.

Przemierzając afrykańskie kraje widziałem wiele przerażających rzeczy. Koncert Mandaryny czy zdjęcie Tomasza Karolaka bez koszulki. "Meksyk" przyciąga jednak najbardziej powykręcane ludzkie istoty. Kalectwo, amputacje, upośledzenia, choroby skóry, trąd, Łukasz Jakóbiak. Przyzwyczajeni do cierpień żywota leżą w łachmanach pod betonowymi blokami okalającymi rondo błagając o jałmużnę niczym polscy youtuberzy. Dziś natknąłem się na żebrzącego człowieka-zapałkę, zupełnie pozbawionego twarzy. Aż mi się, nomen omen, czarno przed oczami zrobiło.

#wanderlust - tag z mojej obecnej tułaczki w Róg Afryki (oraz wcześniejszych tułaczek i opowiadanek).

#podroze #podrozujzwykopem #etiopia #afryka #youtube
Dwadziescia_jeden - Nie polecam spacerów po Placu Meksykańskim w Addis Abebie.

Prz...

źródło: comment_nRah341jFJuqIhFBKyyOFUtp3d4H2H6M.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vaeryn tego zwrotu używa się przede wszystkim, gdy nazwisko odzwierciedla jakieś cechy danej osoby, ale widzę, że coraz częściej jego znaczenie jest rozszerzane, chociaż nie jestem przekonana, czy poprawnie
  • Odpowiedz
@Dwadziescia_jeden: Tak byłoby znacznie lepiej:

Nie polecam spacerów po Placu Meksykańskim w Addis Abebie.


Przemierzając afrykańskie kraje widziałem wiele przerażających rzeczy. "Meksyk" przyciąga najbardziej powykręcane ludzkie istoty. Kalectwo, amputacje, upośledzenia, choroby skóry, trąd. Przyzwyczajeni do cierpień żywota leżą w łachmanach pod betonowymi blokami okalającymi rondo, błagając o jałmużnę. Dziś natknąłem się na żebrzącego człowieka-zapałkę, zupełnie pozbawionego twarzy. Aż mi się, nomen omen, czarno przed oczami zrobiło.
  • Odpowiedz