Wpis z mikrobloga

Czasami, jak tak się przyglądam światu, to dochodzę do wniosku, że takie wartości, jakie mi wpoili rodzice, jak uczciwość, prawdomówność czy szacunek do innych, zupełnie się nie opłacają i nie ułatwiają życia.

Można by tu zacytować Bartoszewskiego, że "Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto". Jednak serio momentami patrzę na znajomych, którzy na przekrętach dorobili się kariery, pieniędzy czy szacunku innych i aż przychodzą pytania o to, czy nie lepiej by było tym sposobem...

Ech. Takie tam rozterki dnia powszedniego.

#przemyslenia #oswiadczenie
  • 28
@wykopowa_ona: > na przekrętach dorobili się kariery, pieniędzy

Jeśli masz na myśli, że ktoś dorobił się poprzez kłamstwo i/lub kradzież to prędzej czy później spotka go za to kara.
Tak, łamanie Prawa Bożego=kara. Przeczytaj dokładnie Księga Wj 20. Doznasz szoku.

ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego
@wykopowa_ona: Wj 20 dokładnie o tym jest, to przykazania Boże, które są podstawą Prawa Bożego. Ich przestrzeganie gwarantuje Ci, że Bóg będzie Cie miłował. Tych, którzy je łamią spotyka lub spotka kara. Najgorsza z nich to śmierć druga, czyli śmierć duszy. To nie są żarty... Ludzie są zwodzeni. Nawet kościół pomija te kwestie...
@wykopowa_ona: Tak oczywiście miłuje wszystkich ludzi ponieważ jest naszym Ojcem, ale nie wszyscy zostaną zbawieni. Dobrze jest jak ktoś w porę zrozumie swoje błędy i je naprawi a zwrócić może na to uwagę jakaś kara-niepowodzenie.
Każdy człowiek niesie swój "krzyż"- jak wierzę nie jest on cięższy niż człowiek może unieść. Sama wiara to za mało, trzeba przestrzegać Prawa Bożego. Jak się ma do tego oddawanie pokłonu obrazom czy innym postaciom niż sam Bóg ?-Jest napisane jasno, że nie wolno tego robić. (Wj 20) Modlitwy do świętych?-Jezus nauczył nas tylko jednej modlitwy "Ojcze Nasz" . Bóg decyduje o losie człowieka podsyłając pewne wydarzenia, aby człowiek coś zrozumiał.
@wykopowa_ona: też zaczęłam się ostatnio zastanawiać nad tym. Gdybym wyzbyła się wszystkiego tego co mi wpojono, czy co wyciągnęłam od dziadków, z książek, opowieści itd. Już dawno pływałabym po lazurowych wodach. Ale skutecznie odrzucałam wszystko co złe, starałam się postępować zgodnie ze sobą. I tyle z tego, że mogę spojrzeć na siebie w lustrze. A tak to w sumie pod górkę... trudne to rozmyślania są
@Illidank ale #!$%@? głupoty wszyscy a Ci u góry co o bogu pisali to nieźle mózg przeprany jak jest się słabym psychicznie i fizycznie to huia osiągniecie i nawet ta zmiana nastawienia na "złe" w niczym Wam nie pomoże dalej podlegajcie i słuchajcie innych to daleko zajdziecie... Pozdrawiam
@wykopowa_ona: jasne. Przekręty i oszustwa. Jeszcze często się twierdzi, że szczęście.

Oczywiście, kasę i firmę najłatwiej dostać po rodzicach. Ale najbogatsi z moich znajomych są po prostu inteligentni, zdolni, pracowici i odważnie. I nie zwalają swoich niepowodzeń na "rodzice źle mnie wychowali".