Wpis z mikrobloga

Mirki, popełniłem mapę ( ͡ ͜ʖ ͡) #bron #bronpalna #statystyka #ciekawostki #mapa #europa #strzelectwo
Zachęcony ostatnio opublikowanymi statystykami, dotyczącymi pozwoleń na broń w naszym pięknym Kraju, postanowiłem zupdatować przestarzałą już wersję dostępną w tym wpisie https://www.wykop.pl/wpis/29494573/bron-militaria-prawo-infografika/
Ważne jest, to że użyłem trochę innego przelicznika, który moim zdaniem lepiej oddaje rzeczywistą sytuację w Europie pod względem legalnie posiadanej broni palnej.
Przez broń oczywiście rozumiem, urządzenia, które w danym kraju się do niej klasyfikują. Dobrym przykładem, aby to zobrazować, będzie Słowacja, gdzie aż 58% zarejestrowanej broni stanowią kusze. Tak więc w niektórych przypadkach, dane mogą odbiega od tych szeroko rozpowszechnionych.
No dobra, tyle w kwestii wyjaśnienia, a teraz najciekawszy punkt, czyli jak wypada Polska? Tragedii nie ma, ale ciągle mocno odstajemy od standardów obecnych w Europe. Mniejszą populacją licencjonowanych właścicieli, w przeliczeniu na 1000 mieszkańców wykazują się tylko Holandia i Albania, która uregulowała prawnie pozwolenia dopiero w 2014 roku.
Jeszcze jedno, wszystkie materiały źródłowe, z jakich korzystałem są wyselekcjonowane pod względem aktualności, a znajdziecie je w komentarzu poniżej.
Zachęcam do rozpowszechniania, jako argument w przyszłych bataliach miedzy #neuropa i #4konserwy
a także do dyskusji w komentarzach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
gaz24wolga - Mirki, popełniłem mapę (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) #bron #bronpalna #statystyka #ciekaw...

źródło: comment_29kK02vTruYQpGai5eT5KXPaGg1DqDhW.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@gaz24wolga: I'M TRIGGERED

Kolory powinny być odwrotnie o_O ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak, wiem że tak było w oryginale. Po prostu używanie zielonego tam gdzie mało broni jasno pokazuje co ta mapa miała prezentować.
  • Odpowiedz
@gaz24wolga: @jabukasiga: mapa nadal jest z dup&y ... weźmy porównajmy np. Polska vs UK

Polska 5.4 Glocka ukrytego w majtach za paskiem (załadowanego typową amunicją sportową Hydra Shock w kalibrze .45 ACP) noszonego 7/24 po ulicy (legalnie i zgodnie z prawem)
... kontra ...
UK 10.8 gównianej strzelby której wyniesienie załadowanej na
  • Odpowiedz
@RobertKowalski: W UK jest trochę więcej broni niż na mapie, ale ciężko to oszacować bo istnieją dwie równoległe do siebie statystyki dla broni gładkolufowej (shotgun certificate) oraz z gwintem (firearm certificate), przez co wielu posiada zarówno jedną jak i drugą. Tylko w raportach z Walii i Anglii, jest to zsumowane dla osób fizycznych.
  • Odpowiedz
@Acquaintance: widocznie niektórzy wolą śmieszne kotki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do tej strony, to owszem, ma szeroką bazę danych, ale w niektórych przypadkach już mocno zdezaktualizowaną.
Tak, jak np. dla Grecji, gdzie najnowsze wzmianki pochodzą sprzed 20 lat, więc umieszczenie tego na mapie delikatnie mówiąc byłoby nieadekwatne.
  • Odpowiedz
@gaz24wolga: Przydałaby się jeszcze mapka z ilością posiadaczy broni krótkiej, to by było najbardziej miarodajne. Pod tym względem Polska odbiega o wiele mniej (w innych krajach myśliwi stanowią jeszcze większą nadprezentację) a że mamy liberalne przepisy dopiero od niedawna to ten wskaźnik będzie się stopniowo wyrównywał. Nie mówiąc o krajach jak UK czy Rosja gdzie pistoletów w ogóle zwykły czlowiek nie może mieć (w tym drugim tylko na strzelnicy).
A
  • Odpowiedz
  • 0
@gaz24wolga kolory być odwrócone, to ma pokazywać negatywny wskaźnik a nie pozytywny jeżeli broni jest mało. Nie siej propagandy. Kwestia numer dwa, skąd Ci nagle w Polsce wywaliło wskaźnik 5.4? A w Niemczech 11? Bo wszędzie indziej jest zupełnie co innego. Nie znam niemieckoego na tyle by zweryfikować to co wkleiles.
  • Odpowiedz