Wpis z mikrobloga

Panem et circenses - Chleba i igrzysk domaga się lud mirko głosem rzymskiego poety Juwenalisa.
Wszystkich nie uszczęśliwię, ale wybierających się na #krakowskiewykopparty już mogę próbować. Wyczekiwane przez wielu wiadomości, o czym dość dobitnie dawano mi już znać. A zatem:

CHLEBA czyli BIFOR
Coraz mocniej wpisująca się w imprezowy weekend tradycja piątkowego bifora nie może zostać naturalnie porzucona.
Wszystkich, którzy w Krakowie będą już w hehe-piąteczek, 26 stycznia zapraszamy wieczorem do lokalu 'Róg Brackiej i Reformackiej' przy ulicy Reformackiej 3.
Startujemy od godziny 19:00. Zarezerwowana jest cała większa sala, czyli ta do której wchodzi się z pol... z zewnątrz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja i parę innych twarzy będziemy tam punktualnie, może nawet chwilę wcześniej. Na pewno nas rozpoznacie. Pub/bar jest czynny zwyczajowo do 1.-2. w nocy. Parę wskazówek (dotarcia):

plan ścisłego centrum
żółty łuk - tam są krakowskie dworce
niebieski prostokąt - Rynek Główny
czerwony romb - przystanek 'Teatr Bagatela' - ważny punkt krakowskiej komunikacji; jeśli ktoś się na nią zdecyduje, to jest to przystanek, z którego najłatwiej i najszybciej dotrzeć do miejscówki
zielony prostokąt - Plac Szczepański

Najważniejsze to trafić właśnie na Plac Szczepański, co żadną sztuką nie jest. W razie czego pytajcie o to miejsce lokalsów. Uwaga. Study-słoiki czasem nie wiedzą, że tak nazywa się to miejsce, więc wtedy trzeba pytać jak trafić do Bania-Luki. Wszystkie studenty wiedzą gdzie jest Bania Luka, bez względu na stan w jakim są w chwili zapytywania.
niebieska kropka/kółko - punkt, który jest na powiększonym fragmencie mapy autorstwa @Pruderyjny, a który jak za rączkę prowadzi Was do samych drzwi przybytku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
powiększenie

_______________________

IGRZYSK czyli wypokowe kopanie gały
Inicjatywa TYLKO dla orłów. W sobotę 27 stycznia równo w południe zmierzymy się piłkarsko pod tzw. balonem na sztucznym boisku Centrum Sportu Parkowa przy ul. Parkowej 12a. Półtora godzinna rywalizacja pełna będzie radości, potu, łez, wzruszeń.
Wszystko o czym wspominałem w poprzednich dwóch wpisach na ten temat pozostaje bez zmian. - Dla przypomnienia: nie wolno grać we wkrętach; piłki i znaczniki dostaniemy na miejscu; jeśli ktoś za bardzo popłynie w piątek i nie zdoła dotrzeć, to nie zwracamy mu wpłaty.
Bądźcie na czas, bo przed i po nas są kolejne rezerwacje, a i samo dotarcie na obiekt zajmuje pewną chwilę, o czym szerzej niżej.

mapa
1) Dojechać należy na przystanek Korona. Czerwonymi punktami macie oznaczone miejsca, w których wysiądziecie, w zależności od linii tramwajowej oraz kierunku przyjazdu:
- z dworca i okolic dojeżdżają tam linie 10 i 19
- z okolic, gdzie nocuje sporo uczestników (Plac Inwalidów, lokal na party, Teatr Bagatela) linia 13
2) Po opuszczeniu pojazdu udać się należy za niebieską wykropkowaną trasą w kierunku Rynku Podgórskiego, nad którym króluje kościół św. Józefa (
zielona pętla). Ciężko go przegapić, powiedzmy że to dobry punkt orientacyjny.
3) Dalej kierować się należy na króciutki fragment ul. Rękawka, a następnie lekko w prawo w ulicę Parkową. Tutaj zaczynają się schody, bo czeka na nas całkiem ostre podejście.
4) Na szczycie górki skręcamy w prawo i wchodzimy na teren obiektu. Idziemy za linią wytyczoną na żółto na powiększeniu. Po lewej stronie będzie duży betonowy plac a przy nim budynek, w którym znajdują się szatnie i zaplecze sanitarne -
niebieski czworokąt . Tam zostawiamy rzeczy, zakładamy samograjki itp.
5) Do areny zmagań udać się należy wzdłuż żółtej linii, wchodząc w zadrzewienia / za lewą trybunę dużego boiska trawiastego.

Wołam sportowców, tj.:
@Scyzorro83, @polik95, @Elthiryel, @PepeXD, @kptant, @wellback, @harakiri888, @mesulete, @Francisco_dAnconia, @tehSpirit, @kiwacz. @KredaFreda, rezerwowy @Wojt_ASR_

Jednocześnie informuję, że istnieje jeszcze możliwość dołączenia do sparingu, a pojawić mogą się też i kibice. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapraszamy!

________________

Dodatkowych informacji udzielam także na PW, tam można pytać o telefon i inne (to głównie w stronę grajków, ale i nie tylko) w razie potrzeby.

Pewnie o czymś zapomniałem, ale co złego to nie ja. ( )

#krakowpiwo #pilkanoznakrakow #zlotfanowidola
idol89 - Panem et circenses - Chleba i igrzysk domaga się lud mirko głosem rzymskiego...

źródło: comment_IpQr9qVlEnhPUtJHSHfI7s3qVSEpjuq6.jpg

Pobierz
  • 66