Wpis z mikrobloga

Czy te #!$%@? robią to specjalnie?

Mam na myśli producentów słuchawek. W ciągu ostatnich 3 lat wyrzuciłem 3 pary Sennheiserów, kable często się plątały, słuchawkami często rzucałem delikatnie np. na biurko itd. Więc po jakimś czasie po prostu nadchodził czas na wymianę(urwane kable, ogólne zużycie).
W grudniu kupiłem sobie słuchawki AKG K92, pierwsze słuchawki o które po prostu dbałem i uważałem na kable.

I co? I gówno, już kabel przerywa, wytrzymały najkrócej ze wszystkich... miałem kupić sobie bezprzewodowe, to coś mnie podkusiło by dać szansę okablowanym.

Polecacie jakąś firmę zajmującą się recablingiem? Poza kablem są jak nowe, więc nie mam zamiaru ich wyrzucać.

#sluchawki #audio #technologia #elektronika #recabling
  • 33
  • Odpowiedz
@adgebworthy: taką nazwę znalazłem w internecie, zauważyłem że ktoś obserwuje tag pod tą nazwą, więc jej użyłem.
Mam głęboko w dupie nazwę, czy jest pochodzenia żydowskiego, angielskiego czy kenijskiego.
  • Odpowiedz
@adgebworthy: czy jeżeli ktoś trzymał lutownicę raz w życiu, 10 lat temu poradziłby sobie samemu z wymianą kabla, ale żeby to miało ręce i nogi? Mogłem nie wyrzucać starych słuchawek, to bym sobie poćwiczył na gratach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zapaczony: mi wytrzymały z pół roku, coś koło tego. Odkładałem je na prosto, kabla nie zginałem... Pewnego pięknego poranka podłączam do telefonu i hui, jedna słuchawka nie działa. (°°
  • Odpowiedz
@Zapaczony: Ale naprawdę słabo dbasz albo źle trafiłeś. Moje Beyery DTX700 wytrzymały chyba 7 lat, aż w końcu kupiłem nowe. DT990pro też już rok bez żadnych problemów. Senki HD25 mam od kwietnia i pewnie w perspektywie roku dwóch będą wymagały wymiany kabelka (który #!$%@? kosztuje chyba 150zł!!!!), ale używam ich średnio 8 godzin dziennie, nosze ze sobą wszędzie i użytkuje naprawdę intensywnie więc ciężko się dziwić.
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: miałem Sennheisery HD 205 z 3 metorwym kablem, który najdłużej wytrzymał,
HD 219, które też ponad rok wytrzymały,
i HD 407, które wytrzymały z pół roku.
Nie dbałem o nie, jak wspomniałem we wpisie. Często były rzucane, łapane za kable, kable się plątały.
Natomiast tym razem dbałem i wytrzymały ponad miesiąc xD
  • Odpowiedz