Wpis z mikrobloga

Jak z kosztami utrzymania?


@KornixPL: Mam 1.6 benzyna + lpg i jest fajnie.
W Zafirach jest kilka "mankamentów". Na 100% w pewnym momencie przetrą się kable doprowadzające prąd do obu tylnych drzwi (najgorzej jak padną przy opuszczonych szybach ( ͡º ͜ʖ͡º) ), ten samochód zajebiście paruje (a jak jeszcze ostatnio sam załączał się silniczek od sterowania obiegiem wewnętrznym, to potrafiło zaparować wszystkie szyby na 0 widoczność
Pobierz Migfirefox - > Jak z kosztami utrzymania?

@KornixPL: Mam 1.6 benzyna + lpg i jest ...
źródło: comment_JYvkMhB3yX8BFi2rQ5cACMSF6RWmgtGT.jpg
@hej_man: No właśnie diesel dlatego, że będzie mi się szukowało jeżdżenie, a lpg odpada bo zajmie potrzebne mi miejsce.

@Migfirefox: Super, dzięki, ja do każdego samochodu mam kupione i wrzucone pod fotele woreczki z CarDry czy jakoś tak, więc parowanie mi nie straszne, poza tym jakieś drobniejsze awarie się zdarzają często? Jakie koszta wymiany rozrządów, filtrów i oleju?
@KornixPL: no to może poszukaj 406 2.0 hdi bez fapu, partnera lub berlingo, sharan/galaxy/alhambra z prawilnym 1.9. Silniki duzo lepsze od tego,co zaproponowales. Przebieg w granicach 400 - 500 tys km jest w tych autach dość częsty i auta dalej smigaja.
wrzucone pod fotele woreczki z CarDry czy jakoś tak, więc parowanie mi nie straszne,


@KornixPL: Jak się włączy obieg wewnętrzny po rozgrzaniu silnika, to nic nie pomoże. Jedynie otwarcie przednich szyb na full :D

Jakie koszta wymiany rozrządów, filtrów i oleju?


Tu bym musiał taty spytać, bo do końca roku to jego wóz był. Ja dostałem gotowy do jazdy.

poza tym jakieś drobniejsze awarie się zdarzają często?


Nie. Tu akurat jeśli
@KornixPL: Skoro wybor juz stanowczo padl na minivana, to 406 juz nie bede proponowal. A takie auto znalazlbys za 4-5 tysiecy w bardz odobrym stanie ;) no i bagaznik wiekszy jak w passacie b5. Co do minivanow spod znaku VW to dalej bede sie upierał, ze do 7 tys znajdziesz w bardzo dobrym stanie i na pewno sprawi Ci mniej problemów jak Opel. Aczkolwiek Opel nie jest jakiś zły, zwłaszcza w
@hej_man: @KornixPL:
Czasami pompa pada? Pada jak muchy jedna po drugiej.
Ojciec miał zafire taką. Pierwsza pompa była naprawiana raz, jak się rozsypała drugi raz to kupiona inna.
Podziałała rok i do regeneracji. Po pół roku następna regeneracja. Dramat. Nie polecam.
(Głównie dlatego, że jak zafira stała miesiąc u mechanika to ojciec moim jeździł ( ͡° ʖ̯ ͡°))
@KornixPL jak van i dobrze Ci sie lata 306 to moze xsara picasso? Plyta podlogowa i przednie zawieszenie jest takie same jak w 306 a tylna belka bodajrze jest ta sama co w berlingo i partnerze. Kumpel ma taka w 1.6 hdi i sobie chwali. Serwisuje planowo i leje dobre paliwo i nic sie nie dzieje.
@lordhellboy: Dobrze się lata, nawet lepiej. Też tak myślałem, ale nie wiem jak to cenowo wygląda i czy do 6 coś sensownego znajdę
@Migfirefox: Niekoniecznie jednak zależy mi na przestrzeni bagażowej, więc LPG pasuje tylko i wyłacznie jeżeli butla może mieścić się pod samochodem
więc LPG pasuje tylko i wyłacznie jeżeli butla może mieścić się pod samochodem


@KornixPL: Ja mam w kole. Koło jeździ w pokrowcu. Dalej z tym kołem w pokrowcu byłem w stanie zapakować 4 osoby, kilka toreb, plecaków, fotel i małą komodę (przy okazji wieźliśmy żeby podróż się zwróciła :D ).