Wpis z mikrobloga

Mirki z #windowsphone - czy warto wchodzić obecnie w ten (martwy) system jeśli telefonu używam tylko do:

- pisania/dzwonienia
- netu
- mirkowania
- zdjęć
- messenger
- nawigacji
- okazjonalnie pasjans przed snem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Widzę że taka Lumia 950 jest już do dostania za 300/400 zł a dodatkowo kusi możliwość używania telefonu jako komputera (z odpowiednią "przejściówką" ale zawsze). Nie interesują mnie Androidy ani iPhone.

#bojowkawindowsphone #pytanie #telefony
  • 17
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Vladimir_Kotkov: Messenger na W10m jest dość kijowy - wolny, lubi wywalać do pulpitu, nie pokazuje zdjęć w rolce aparatu - trzeba udostępniać z poziomu menedżera plików. ( ͡º ͜ʖ͡º) Może to kwestia telefonu, bo sprawdzałem na L550. Tak czy siak Whatsapp działa lepiej od Messengera. Wypok daje radę, masz appkę Wykop4Windows. Nawigacja to raczej warto zainteresować się aplikacja GMaps lup po prostu przeszukać sklep. ( ͡
@Vladimir_Kotkov: miałem Lumia 950xl - w pracy dużo maili telefonów smsow ogólnie telefon tyko do pracy - niestety umarł na schodach jak upadł. Teraz mam iPhona i powiem tak - lumie nie tracą tak na prędkości są ok i internet maile itp. moim zdaniem lepiej się obsługiwało niż na iPhonach. Jakby aktualizowano to dalej bym leciał w Lumie. 400zl to dobra cena za telefon.
@dajpandolara: na 550 i 640 messenger uruchamiał się jakieś 30 sekund ale potem działał w miarę stabilnie. Potrzebuję go głównie do komunikacji z zespołem w pracy i to też bardziej heheszki i wieczorne #!$%@? o głupotach niż służbowe rzeczy więc brak emotek czy śmiesznych gifów mogę przeżyć :)
@Vladimir_Kotkov: Jak najbardziej, tylko messenger kuśtyka. Można poprawić jego osiągi przez zwiększenie pliku stronnicowania, ale to dalej będzie 10-15 sekund. Jest cała masa dobrze działających komunikatorów, skype,viber,gg,signal czy telegram jakiś, flow czy cos takiego od ms.

Nawigacja u mnie na L640 średnio, chociaż biorąc pod uwagę cenę do jakości (wszystko za friko) to bylo idealnie
@Vladimir_Kotkov: nie wiem dlaczego, ale na poczatku win 8 dzialal super. Do tego moznaa bylo facebooka zsynchronizowac z telefonem, ze wiadomosci pokazywaly sie tam gdzie wiadomosci i byl newsfeed tam gdzie kontakty. Wszystko idealnie dzialalo. Pozniej nastapil jakis rozbrat z fejsem i obie funkcje umarly. Dalej bylo jeszcze gorzej. Apka msg dzialala wolno i co aktualizacje wolniej. Facebook to samo.
Co do uzytkowania, wp bije androida na glowe pod wzgledem wygody.
@Vladimir_Kotkov: nie warto. Nic mnie tak nie denerwowało w Windows Phonie jak nawigacja. Sygnał GPS potrafił się urwać w centrum miasta. Nie był to problem tylko mojego telefonu, pojawiał się też u znajomych. W internecie jest też sporo opisanych takich przypadków.
Lepiej już kupić chińczyka, niż ładować się w WP. Im dłużej siedziałem na WP10, tym bardziej mnie denerwował.