Wpis z mikrobloga

@hitlord: Z całego tekstu tylko tyle wyłapałeś? Brawo.
I nie. To co napisałem nie odnosi się do przyszłości tych dzieciaków. To twoje wnioski. Tak więc nie przypinaj ich do mojej wypowiedzi.
To co oglądają ma wpływ na nich teraz. Zresztą był jakiś czas temu wykop opisujący jak młodzież komunikowała się między sobą będąc w grupie. Używała takiego samego języka jaki zasłyszała ze streamów. A co za tym idzie, powitania na przykładzie
@temp01_01: Łał, język się ewoluuje. Bardzo dobra obserwacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poczytaj sobie, w jakim kontekście ludzie używali np. słowo "faggot", które jest powszechnie uznane za obraźliwe i "hip hip, hurra", które jest dzisiaj powszechnie używane w przedszkolach jako okrzyk radości.

Do reszty się nie odnosiłem, bo podajesz jakieś januszowe argumenty sugerując, że przemoc w tych internetach (i w ogóle) pojawiła się wraz z erą patostrimerów.
Łał, język się ewoluuje. Bardzo dobra obserwacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@hitlord:

Łał, język degraduje. Bardzo dobra obserwacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Poprawiłem dla ciebie. Mam nadzieję, że pomogłem.
https://youtu.be/cFziZh2nyz8 Może ten film zrewiduje twoje spojrzenie na język młodzieży


@hitlord: Co ten filmik wnosi do dyskusji bo nie bardzo rozumiem? Gdzie w nim mowa o przekleństwach o których pisałem wyżej? Kobieta mówi tylko o tym, że młodzi ludzie używają slangu, podczas komunikacji, który może być zrozumiały wyłącznie dla nich, podając za przykłady słowa 'rigcz', 'odjaniepawlać' itp.

Natomiast, jeżeli dla ciebie slangiem jest wyzwanie kogoś cwelem lub obrażenie matki to gratulacje
@temp01_01
A jak myślisz, skąd pochodzi słowo rigcz i odjaniepawlić? Na pewno nie bynajmniej z katolickiego kółka różańcowego, tylko z takich ordynarnych memów z papieżem.

https://youtu.be/heAVSXmeYkw

Próbuję ci powiedzieć, że język cały czas się ewoluuje, a wartość i znaczenie słów maleje wprost proporcjonalnie wraz ze wzrostem częstotliwości ich używania. Podałem ci przykłady, że znaczenie słów w jezyku ulegają cały czas zmianom. Niewulgarne słowa mogą stać się wulgarne oraz wulgarne, mająca swoją genezę