Wpis z mikrobloga

#rozowepaski i #niebieskiepaski Proszę Was, napiszcie jak robicie pranie. Tzn jakie pranie wstawiacie na ile stopni i ile obrotów. Czy zawsze używacie prania wstępnego, czy tylko zasadnicze? Do czego wstępne? Jak macie w pralce 1200 obr/min lub wiecej to uzywacie tego maksa czy mniej? Na jakie pranie uzywacie jakich obrotów. Na ile kategorii dzielicie pranie? Ciemne i jasne? Ciemne, czerwone, jasne, biale, reczniki i posciel? Czy wrzucicie czerwoną bluzkę z ciemnymi jeansami? Na ile ustawicie bluzkę z koralikami?
Sprzeczam się o to z żoną od dłuższego czasu i oboje twierdzimy, że mamy rację. Chcę poznać Wasze zdanie na ten temat, a później napiszemy jak my to widzimy, żeby było całkowicie obiektywnie.
#pytanie #kiciochpyta #pranie #dom
klokupk - #rozowepaski i #niebieskiepaski Proszę Was, napiszcie jak robicie pranie. T...

źródło: comment_GOxhs9YhGomXYkK38A4zxaXqC1lDreab.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
Sprzeczam się o to z żoną od dłuższego czasu i oboje twierdzimy, że mamy rację.


@klokupk: rację ma ten co robi pranie. :p
A co do twoich pytań, to np. nie dajesz prania wstępnego jak masz mało zabrudzone rzeczy. Bo i po co?
1200 obrotów może niszczyć delikatne tkaniny. A dla całej reszty nie ma większego znaczenia. 1200 obr -> bardziej suche. Ale jak masz w programie 1000 obr. to w większości nie ma sensu tego zmieniać.
Ciemne <> jasne to podstawa, czasami nawet trzeba sprawdzić czy np. koszula nie będzie farbować
  • Odpowiedz
@szopa123: pranie robimy obydwoje, komu akurat pasuje wtedy kiedy trzeba robić
Żona właśnie ustawia maksymalnie 800 obrotów, nieważne co pierze, czy same moje spodnie i bluzy z t-shirtami czy cos innego. Do swoich delikatnych bluzek zawsze 30 stopni i 400 obrotow, zdarzalo się, że ustawiała bez wirowania. Pranie wstępne ustawia tylko na ręczniki i na pościel, bo to się niby musi lepiej doprać, gdzie ja właśnie myślę, że pościel to
  • Odpowiedz
@klokupk:
Korzystam tylko z jednego trybu pralki - pranie szybkie trwa okolo 1 h, nigdy nie zwracałam uwagi na obroty jedyne co zmieniam to temperaturę, wszystko piorę w 40 stopniach oprócz ręczników - 60 stopni. Co do kolorystyki prania to dzielę na ciemne, jasne, czerwone, białe i pozostałe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
że pościel to można nawet wrzucić na krótsze niż normalnie, bo zmieniamy częściej niż co tydzień i nigdy nie jest brudne, tylko prędzej nieświeże.


@klokupk: akurat pościel to najlepiej prać w 90 stopniach i długo. Chyba, że lubisz różne żyjątka i mikroorganizmy, które 'wyjedzą' ci dupsko. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ona daje te 400 obrotów żeby nie prasować, jak powiesisz taką bluzkę, to po wyschnięciu nie
  • Odpowiedz
@klokupk: tak sobie jeszcze 'zerkłem', co tam piszą te babskie poradniki. No i generalnie stek bzdur i pewnie stąd ten twój różowy ma takie wyobrażenie o praniu. Ale niska temp. jest zalecana wszędzie. Więc jak się dopiera to lepiej ją stosować. Ja z przyzwyczajenia daje 60 stopni, bo i tak zanim mi się dana rzecz zniszczy od tej temp. To już pewnie od 2 lat nie będzie mi się za
  • Odpowiedz
  • 0
Skoro już pierzemy nasze brudy publicznie to opowiedz moze jak skurczyles sweterek dziecka w 60° bo przecie z białe to zawsze na 60 bez względu na to czy pierzemy sweter czy posciel.
  • Odpowiedz