Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, przeglądając mirko często trafiam na wpisy w których pytacie o różne tematy z dziedziny #ksiegowosc - znaczna część wpisów sugeruje, że nie korzystacie z usług biura rachunkowego, co osobiście mnie dziwi, bo koszt prostej księgowości dla #firma #dzialalnoscgospodarcza to 100-200 zł. netto w zależności od ilości faktur/statusu VAT/rodzaju biura (internetowe typu ifirma/wfirma vs tradycyjne stacjonarne).

Dlaczego tak spora grupa decyduje się na prowadzenie księgowości samodzielnie?
  • 9
@TypowyXD:

bo prowadzenie czegoś gdzie masz sprzedaż i kilka kosztowych z księgowościa online jest proste ?


Obowiązek śledzenia zmian w przepisach, konieczność samodzielnego dokonywania zmian we wpisie CEIDG, zastanawianie się jak rozliczyć niestandardowe wydatki (wcześniej czy później pojawią się u każdego) czy inne pierdoły? Płacisz 200 złotych, na koniec miesiąca wysyłasz księgowej faktury i masz z głowy. Jak nie jesteś czegoś pewien to piszesz do księgowej i ona Ci to wyjaśnia,
@beee: nie rozumiesz. I co mnie OC biura ? Oh pozwę ich ? To mi i tak US wejdzie w dupsko i je rozwierci. Tak będą zobowiązani do wypłaty odszkodowania jak polskie sądy ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tych zmian w mikro masz naprawdę nie dużo i wiesz jak wszystko działa, może komuś ta wiedza się w życiu nie przyda, mi się przydaje. Co znaczy dokonywania zmian
@beee: Tak jak @TypowyXD napisał - Przy Jednoosobowych działalnościach faktur masz na prawdę kilka i z wykorzystaniem systemu księgowości online typu wfirma/ifirma/infakt wszystko jest intuicyjne i proste. Dodatkowo jeżeli coś się zmienia w przepisach to dostaje email od wfirma z informacją co się zmieniło, a system zawsze jest dostosowany do tych zmian, tak jak ostatnio z jednym kontem zus i JPK Vat :)
@TypowyXD

@beee: nie rozumiesz. I co mnie OC biura ? Oh pozwę ich ? To mi i tak US wejdzie w dupsko i je rozwierci. Tak będą zobowiązani do wypłaty odszkodowania jak polskie sądy ( ͡° ͜ʖ ͡°) A


Niektórzy mają honor i np. Ja pierwszy wychodzę z inicjatywą do klienta. W sumie zdarzyło się to tylko raz.

Podatnik musiał zapłacić podatek który w wyniku mojego błędu
@TypowyXD jak będziesz patrzył na każdego kontrahenta jak na Januszy biznesu i cwaniaków to daleko nie zajdziesz, oczywiście należy rozważnie dobierać ludzi do współpracy ale nie możesz żyć takim nastawieniem że wszyscy to buraki co się wypna przy wypłacie ubezpieczenia. Od tego je place...
@Jaracz_Joint: ale jakie nastawienie. Ja nie powiedziałem ze biura rachunkowe to janusze tylko ze nie opłaca mi się i nie widzę w kalkulacji dla siebie, ani potrzeby takiego biura. A argumenty kolegi wyżej wyjaśniłem, bo wieczne powoływanie na oc jest mało warte przy odpowiedzialności przed US