Wpis z mikrobloga

Siema gothicowe świry, chciałem się Was poradzić odnośnie builda postaci. Chciałem sobie zrobić maga w G2NK i nie wiem jak inwestować punkty, narazie dotarłem do miasta i robię pierwsze misje. Słyszałem, że dobrze jest robić zręczność na początku. Jakieś porady? Grę przeszedłem kilka razy, ale za każdym razem kończyło się na łowcy smoków. Opłaca się kupować zwój zębacza i wycinać wszystko, czy cios po HP będzie zbyt duży? Kiedy dawać hajs Daronowi itp. Po tym co przeczytałem to podobno przypał straszny jak się źle punkty rozda, dlatego wszelkie porady chętnie przyjmę ʕʔ
#gothic
  • 27
@piegu92: To co robić z tymi PN? Bo jak sobie podbiję manę modlitwami i Daronem to potem będzie więcej kosztować. Podbić ją najpierw do jakiegoś konkretnego progu? Magiem podchodzę pierwszy raz i nie chcę nic zepsuć, łowcą było o tyle spoko że siła i jednoręka do porzygu i można było mieć wywalone
@Client_Westwood maguem raczej musis miec duuuuzo many, w sumie po wstapieniu w szeregi klasztoru kupisz rozdzke ktora dodaje many (zamiast potek) i to strategia szkielet goblin zdjac, zalozyc i szkielet goblin znow zdjac zalozyc i szkielet, tak jestes w staniebpowybijac cale Khorinis...
Punktow ttoche zostaw bo musisz sie uczyx kregow(chyba ze pobiegnies do Miltena) i tworzenia run
@Client_Westwood: pakuj wszystko w mane, ale na początku musisz też w siłe, przydała by się też akrobatyka, czyli zręczność, ale to wszystko zrobisz tabliczkami i innymi eliksirami, jabłkami, magiem jest chyba najłatwiej, jak robisz oczywiście nekromantę, bo strzelającego fireballami typka to nie rób, bo chyba będzie ciężko, chyba, że będziesz bardzo często nocował w mieście,
@nightrain: “magiem jest chyba najłatwiej”
co.
granie magiem w G2NK to ból i goraczka aż do 5 rozdziału, nie ma innego builda który byłby tak słaby przez 2/3 gry - czary do 5 kręgu sa słabe (relatywnie) i kosztuja dużo many.
@Client_Westwood: można gre przejść nie inwestujac nic ani w siłe ani zręczność, ja wbiłem spokojnie 8 pierwszych lvli nie wydajac na nic PNów, kwestia gustu.
bugowanie różdżki to jedyny
@Karatte: właśnie trzeba wiedzieć jak grać, bo zrobisz sobie maga z siłą, to to jest złe, wszystko w manę i jest łatwizna, tylko trzeba zacząć dlatego się nie gra magiem jako pierwszą postacią, bo wtedy to jest trudno
@nightrain: z czym łatwizna? 1v1 to tak, pokonasz każdego ale pojawia się grupa przeciwników i musisz spierdzielać. poza tym czarowanie jest zbugowane bo jeżeli ktoś cie atakuje to nie trafisz w niego i tak.
@nightrain: jasna sprawa ale runa dopiero w 5 rozdziale a zwojów jest niewiele. do tego czasu najlepszym przyjacielem jest szybki śledź, na 3 głupich orków wojowników potrzeba 270 many.
@Client_Westwood: zanim zostaniesz nowicjuszem dozbieraj 1000 albo 1100 złota i składaj ofiary Daronowi po 50sz, aby dostać ważne bonusy. Jak najszybciej leć do klasztoru. Do zostania magiem będziesz musiał trochę podziadować. Jak już będziesz mógł czarować - dobić min 25 many (najlepiej 40/60), kostur dający 20 many i runa szkieleta goblina. Gdy nie masz many i ściągniesz i założysz kostur/różdżkę dostaniesz ponownie 20pkt - akurat na przywołanie goblina. Z odpowiednio szybkimi