Wpis z mikrobloga

Będzie #coolstory z #pracbaza trochę #antynatalizm i trochę #depresja

Koleżanka stwierdziła wczoraj, że jak ktoś nie chce mieć dzieci, albo drugiego dziecka to jest to egoizm. Moja riposta była błyskawiczna. Stwierdziłem, że wręcz odwrotnie - uważam za bardzo egoistyczne przywoływanie na ten smutny, pełen cierpienia świat kolejnej duszy tylko dla swojego widzimisię. Jakież było jej zdziwienie.

Dlaczego się tak zdziwiła? Bo jestem w pokoju chyba największym śmieszkiem zawadiaką, bawidamkiem pracowego ogniska. Rzadko kiedy mówię coś na serio. A to było na serio. Bardzo. Bo tak uważam.

Jest ktoś na sali z podobną sytuacją? Na zewnątrz trochę normik, w głowie XD, a w sercu czysty smutek?
  • 25
@yorrick: ja jestem #!$%@? trollem irl ale uważam że antynatalizm to jedyna racjonalna postawa xD ale nie afiszuje sie z tym, tak bardzo #!$%@?, niech inni płodzą guwniaki, ktoś im na starość szklankę wody poda xD
Jest ktoś na sali z podobną sytuacją? Na zewnątrz trochę normik, w głowie XD, a w sercu czysty smutek?


@yorrick: dlaczego smutek? W pewnym wieku człowiek zaczyna traktować to jako stan naturalny i czuje się z tym bardzo dobrze. Grunt, żeby nie wchodzić w dyskusje z dzieciatymi. Oni i tak nie zrozumieją.