Wpis z mikrobloga

  • 54
Zawsze mnie bawi gdy ktoś mówi że milion złotych to dużo pieniędzy xD ok, jest to zastrzyk gotówki ale to są śmieszne pieniądze
#niepopularnaopinia #gownowpis
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mzil: Prawda jest taka, że życia za bańkę sobie nie ułożysz. Kupisz mieszkanie, urządzisz, kupisz samochód i albo już nie masz nic albo co najmniej połowy. Nadal nie r--------ś ani grosza na dziwki i k--s i nadal musisz wstawać na 6 do fabryki.
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: Ale p---------e. Załóżmy że po Twoich wyliczeniach zostanie choćby 200 000 zł. To wystarczy na to, żeby przez 5 lat nie pracować i żyć na wysokim poziomie, w tym czasie zrobić zajebisty zawód i nauczyć się inwestować.
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: Mając 3300 zł i opłacone mieszkanie + spoko samochód i w międzyczasie mogąc, choć nie musząc pracować, to przez te 5 lat można zrobić zajebiście dużo. A skoro Twoim marzeniem jest wstawać do fabryki, cóż.
  • Odpowiedz
@Nolimit: No właśnie chcę ci wytłumaczyć, że dla mnie "życie na poziomie" to życie za rząd wielkości więcej niż 3k zł. I tak jak pisze @Mzil 1M to fajny zastrzyk gotówki, ale nadal nic wielkiego i nadal trzeba z---------ć, żeby ten poziom osiągnąć. Twoje teksty w stylu "trzy trzysta, opłacone mieszkanie i będę robił zajebisty zawód" świadczą o tym, że mamy inne pojmowanie rzeczonego poziomu życia.
  • Odpowiedz
@Mzil: Bierze się to pewnie stąd, że jeszcze te 10-15 lat temu ten milion miał o wiele większą siłę nabywczą. Inflacja zrobiła swoje, a ludzie którzy tego miliona nie zdobyli nie zweryfikowali swoich poglądów.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@HelmNaLewejStronie dwa małe mieszkania za 0,5 miliona? Chyba w 20 letnim bloku w wólce kosowskiej i wydając jakieś 100k na remont obu. Z dwóch takich mieszkań bo odliczeniu opłat i eksploatacji zostanie Ci jakieś 2,5k miesięcznie no biznes w c--j xd
  • Odpowiedz
@Mzil:

mając milion i łeb na karku, do końca życia będziesz miał spokój, zabezpieczenie finansowe, ekstra kasę. Oczywiście nadal trzeba pracować, ale można jebnąć wypowiedzenie januszexowi, mamy czas na znalezienie dobrej pracy albo nawet parę lat przerwy by pójść na dobre studia i podciągnąć kwalifikacje. Można też rozkręcić biznes jak ktoś ma pomysł.

Mając 10 milionów i nie wydając na 3 ferrari można już pewnie do końca życia nie pracować, ale wtedy przejemy tę kasę i niewiele zostanie dzieciom i ich dzieciom. Tzn wiadomo, nieruchomość zostanie i i tak będą w miarę ustawieni, na pewno znacznie lepszy start niż
  • Odpowiedz
@Na_zawsze: Zamiast mnie wyzywać od debila to przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Nigdzie nie powiedziałem, że kupię samochód tylko z samochodem i mieszkaniem dałem przykład, że to wcale nie jest dużo pieniędzy do "życia na poziomie".

Jakbym dostał teraz bańkę to pewnie też bym jej całej nie zainwestował, bo bym się bał, że przeinwestuję. Pewnie spłacił bym połowę hipoteki z mieszkania, bo przy obecnych stopach więcej się nie opłaca, ze
  • Odpowiedz