Wpis z mikrobloga

@IsambardKingdomBrunel: konsola to twoj przyjaciel ma byc s nie wróg. Duzo rzeczy sie robi z lini poleceń. W windzie 10 jest powłoka ktora ma linuxa ( bodajże ubuntu) dzięki czemu nie musisz miec 2 systemów a python to praktycznie wszystko tylko nie Windows i mało jest apek ja windowsa w pythonie za to duzo w pytonie na linuxa
@IsambardKingdomBrunel: siedziec i kuc sie wielu komend nie ma potrzeby, ale brak znajomosci jakis podstawowych komend linuxowych to troche wstyd dla programisty. do poznania to kazdy linux bedzie dobry, i tak musisz nauczyc sie obslugiwac go przez konsole. postaw sobie jakiegos mini linuxa na szybko na virtualboxie i tam cos pisz i dzialaj
@IsambardKingdomBrunel: ja osobiście polecam Minta, nigdy mnie nie zawiódł.

Na Windowsie praktycznie nikt nie programuje. Mac albo Linux. Jedną osobę znałem, która robiła na Windzie, to co chwila się #!$%@?ła z jakimiś problemami, których nie ma na normalnym systemie.

Jeśli pójdziesz do jakiejś poważnej firmy, to tam środowisko też będzie ustawione pod linuxa. A przy zabawie z dockerami czy vagrantami może się okazać, że na windzie coś nie działa i nikt