Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest z tymi niesłodzonymi napojami typu #pepsi max, #cola zero , itp.? Z jednej strony rzeczywiście na tabeli z opakowania widać, że napój nie posiada żadnych wartości odżywczych - kalorii, cukru, soli, itp. (tak, wiem, że są dosładzane zazwyczaj słodzikiem), gdzieś czytałem kiedyś bodaj na SFD (?), że niektórzy goście to piją na litry jak są na wycince i muszą uspokoić się psychicznie (że NIBY przyjmują coś słodkiego) i normalnie nie zaburza im to treningów i efektów, a z drugiej strony czytam, że to nie ma znaczenia, bo pijąc taki napój i tak następuje niekontrolowany wyrzut insuliny w organiźmie, który w efekcie daje podobne skutki, co wypicie "słodkiego" napoju z zawartością cukru. Wiadomo, że we wszystkim należy zawsze zachować umiar, jednak zastanawia mnie po prostu, czy jedząc bardziej świadomie (ograniczyłem 'czynne' spożywanie cukru do zera), nie jem fast-foodów, bardziej zwracam uwage na kalorie, mogę śmiało raz 1-2-3 dni wypić taki niesłodzony napój, czy wychodzi na jedno i sam sobie szkodzę, zaburzając wszystko to, co działo się dobrego w moim organiźmie po odstawieniu słodkiego?
Dodam, że nie jestem jakimś fitświrem (co pewnie widać po tym tekście, spoko), jestem na siłowni (bieżni/rowerku) max 2-3 razy w tygodniu i w planie mam zrzucić max 5-6kg bez żadnego planu - robię to dla siebie i zdrowia.

#mirkokoksy #silownia #trening #odzywianie #napoje #fit #dieta
  • 19
@ChoNoTu: @ethics: ziomeczki, jak już wspomniałem, nie jestem żadnym specjalistą w tym temacie, dlatego przychodzę tu do Was z takim pytaniem:). Dla mnie dosyć oczywiste jest to, że brak cukru = brak wpływu na nabieranie masy i kalorii, jednak znajduję co jakiś czas artykuły mocno szkalujące takiego typu napoje i już sam nie wiedziałem co myśleć :). Jak już wspomniałem, nie chodzi o picie takich napojów na wiadra, tylko mała
@LouisCypher: Od początku redukcji piję Colę Zero/Pepsi Max, mniej więcej litr, czasem półtora dziennie. Z wyrzutem insuliny to troszeczkę pojechałeś po bandzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystkie badania w normie, morfologia, inne historie również. Jest to jakaś tam odskocznia dla psychiki, mimo wszystko odrobinę w mordzie Ci zasłodzi. Efekt? Minus 42 kilogramy. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wytrwałości na deficycie.
@Kalifata: Jakkolwiek dziwne mogłoby się wydać pojęcie ewentualnego wyrzutu insuliny w organiźmie po wypiciu napoi "Zero/Max/Light", to nie mój pomysł, tylko jedynie cytat. :) Na ten moment ciężko znaleźć mi jakiś artykuł na ten temat, jedynie kawałek postu z SFD, gdzie również ktoś cytował ten kawałek, co ja:
"Cola a redukcja.
Jest ona słodzona różnymi słodzikami a niby substancje w tego typu napojach powodują wyrzut insuliny przez co możemy nabawić się
@biesy: jasne, ale to zwykly glupi cukier. to juz lepiej wypic cole zero (choc mi akurat nie smakuje sama, musze z cytryna lub limonka) i zjesc jakis slodycz (ja mam zasade ze jem tylko slodycze ktore sam zrobilem, nic kupowanego)
wtedy i wilk syty i owca cala