Wpis z mikrobloga

macie jakiś sposób na padaczke alkoholową?
bo wstałem dziś na kacu i tak mi nogi #!$%@?ły, że miałem dzwonić na pogotowie
dopiero jak piwo sobie zacząłem łykać to potrafiłem napisać ten wpis i mam jakieś wino 38% zarąbane z pokoju kolegów + 750 ml winiacza 9% i substancje składającą się z orenżady i wódki w słoiku
#alkoholizm #alkohol
  • 11
@robert-kuzba: Poszukaj pomocy w najbliższym ośrodku uzależnień. Idź na odtrucie, ale jeśli jesteś "w ciągu" to nie rzucaj sam z dnia na dzień bo możesz nawet umrzeć. Bez alko da się żyć choć teraz wydaje Ci się to niemożliwe. Powiedz sam sobie, że jesteś alkoholikiem i potrzebujesz pomocy. To żaden wstyd. Masz moje mentalne wsparcie.
"Piję, kiedy wypijam pierwszy kieliszek, i piję, kiedy wypiłem ostatni kieliszek, wtedy piję tym bardziej, ponieważ
@PanWinston: byłem w poradni AA, ale nic to nie dało. Lekarz rodzinny powiedział, że jestem zbyt inteligentny na mitingi i to mnie zgubi. Mnie pozostaje tylko robienie czegoś dzięki czemu nie będę pić. Swego czasu chodząc na siłownie czułem ekstazę po treningu. Może sport to najlepsze wyjście?
@robert-kuzba: Nikt nie jest zbyt inteligentny by szukać pomocy. Jesli terapia grupowa nic nie dała idź do psychoterapeuty od uzależnień, który pomoże zrozumieć kierujące Tobą impulsy. Sport to świetne zastępstwo używek i uzależnienie od niego grozi zdrowiem i dobrym samopoczuciem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@partycjaD: nie ja a lekarz rodzinny tak powiedział, a powiedział tak bo sobie często coś racjonalizuje
@PanWinston: wiem o tym, ale nikt nie pomoże mi jeśli będę szukał powodów by sobie to racjonalizować
myśle by nie zadzwonić na pogotowie aby dali mi benzodiazepiny na padaczke alkoholową
@robert-kuzba: niektórzy lekarze negują AA lecz ich skuteczność jest nadal bardzo duża, nie każdemu taka forma podchodzi ale nie wiązałbym tego z inteligencją a bardziej z wiarą choć czasem to idzie w parze, na leczenie nigdy nie jest się za mądrym