Wpis z mikrobloga

Drodzy Słuchacze, Drogie Słuchaczki .

Zapewne większość z Was zdążyła już zauważyć iż Radio Wolne Mirko FM ucichło… Nie jest to spowodowane awarią.
Już w grudniu, zapadła decyzja o zamknięciu rozgłośni a próby utrzymania jej na powierzchni spełzły na niczym. Z dniem 1.01.2018 klamka zapadła. Radio w takiej postaci jak teraz zostało zamknięte. Prawdopodobnie na zawsze.

Długo zbierałem się z napisaniem tej wiadomości. Bo właściwie co można napisać w takiej sytuacji? Chyba krótko – nie wyszło.

Kurczący się czas wolny, koszty, coraz mniejsze zaangażowanie z mojej strony, spadek popytu, kończące się pomysły. To jest chyba wierzchołek góry czynników która w końcu przeważyła szalę na „nie”. Nie ma co się doszukiwać afer czy dorabiać teorie spiskowe gdyż, takie nie istnieją.

Spędziliśmy z Wami dwa i pół roku. Audycje które zrealizowaliśmy można policzyć na setki. Dwie? Trzy? Straciłem rachubę już chyba rok temu. Mnóstwo godzin z Wami po drugiej stronie odbiorników, czasem jeszcze więcej „na zakrystii” gdzie każdy z nas dokładał starań aby audycje były na najwyższym z możliwych poziomie i aby radio działało sprawnie. Godziny których nie da się zapomnieć a z pewnością wielokrotnie miło wspominać.

Osobiście, nie rozpatruje zakończenia działalności jako porażki. Myślę że przez okres swojej działalności radio spełniło swoją funkcję – rozgłośnia tworzona przez Wykopowiczów dla Wykopowiczów.

Dziękuję wszystkim prezenterom, prezenterkom, ludziom działającym na zapleczu jak i tym którzy czasem coś zrobili dla radia lub podarowali bezinteresownie. Nie sposób wymienić wszystkich, na pewno bym kogoś pominął. Dwa i pół roku to szmat czasu. Dziękuję i chylę czoła.

Dziękuję Wam Słuchaczki i Słuchacze. Wszystkim bez wyjątku.

Strona internetowa z naszym archiwum i ostatnim składem jeszcze chwilę na serwerach zostanie abyście mogli np. zaobserwować profile na mix cloudzie czy skontaktować się z członkami ekipy.

Zapewne wielu z nas będzie realizowało się na innych polach. Możliwe że warto zaobserwować nasze autorskie tagi lub po prostu zaobserwować profile. Część z nas posiada profile fejsowe, czy chociażby wspomniany mixcloud czy kanały na tubie. O dalszych poczynaniach członków ekipy czy ciekawych inicjatywach zapewne będziemy informować pod tagiem #rwmfm

To była wspaniała przygoda. Zapewne byli jak i obecni z ekipy radia wypowiedzą się osobiście na ten temat.

Ja, po raz kolejny dziękuję za wszystko co od Was dostałem. Po raz ostatni i chyba po raz pierwszy oficjalnie żegnam się z Wami jako „ojciec dyrektor” rozgłośni radiowej Radia Wolne Mirko FM i wołam wszystkie spamlisty.

Do usłyszenia!

Berosław Gołomp - @beroslaw
  • 85
  • Odpowiedz