Wpis z mikrobloga

Drodzy Słuchacze, Drogie Słuchaczki .

Zapewne większość z Was zdążyła już zauważyć iż Radio Wolne Mirko FM ucichło… Nie jest to spowodowane awarią.
Już w grudniu, zapadła decyzja o zamknięciu rozgłośni a próby utrzymania jej na powierzchni spełzły na niczym. Z dniem 1.01.2018 klamka zapadła. Radio w takiej postaci jak teraz zostało zamknięte. Prawdopodobnie na zawsze.

Długo zbierałem się z napisaniem tej wiadomości. Bo właściwie co można napisać w takiej sytuacji? Chyba krótko – nie wyszło.

Kurczący się czas wolny, koszty, coraz mniejsze zaangażowanie z mojej strony, spadek popytu, kończące się pomysły. To jest chyba wierzchołek góry czynników która w końcu przeważyła szalę na „nie”. Nie ma co się doszukiwać afer czy dorabiać teorie spiskowe gdyż, takie nie istnieją.

Spędziliśmy z Wami dwa i pół roku. Audycje które zrealizowaliśmy można policzyć na setki. Dwie? Trzy? Straciłem rachubę już chyba rok temu. Mnóstwo godzin z Wami po drugiej stronie odbiorników, czasem jeszcze więcej „na zakrystii” gdzie każdy z nas dokładał starań aby audycje były na najwyższym z możliwych poziomie i aby radio działało sprawnie. Godziny których nie da się zapomnieć a z pewnością wielokrotnie miło wspominać.

Osobiście, nie rozpatruje zakończenia działalności jako porażki. Myślę że przez okres swojej działalności radio spełniło swoją funkcję – rozgłośnia tworzona przez Wykopowiczów dla Wykopowiczów.

Dziękuję wszystkim prezenterom, prezenterkom, ludziom działającym na zapleczu jak i tym którzy czasem coś zrobili dla radia lub podarowali bezinteresownie. Nie sposób wymienić wszystkich, na pewno bym kogoś pominął. Dwa i pół roku to szmat czasu. Dziękuję i chylę czoła.

Dziękuję Wam Słuchaczki i Słuchacze. Wszystkim bez wyjątku.

Strona internetowa z naszym archiwum i ostatnim składem jeszcze chwilę na serwerach zostanie abyście mogli np. zaobserwować profile na mix cloudzie czy skontaktować się z członkami ekipy.

Zapewne wielu z nas będzie realizowało się na innych polach. Możliwe że warto zaobserwować nasze autorskie tagi lub po prostu zaobserwować profile. Część z nas posiada profile fejsowe, czy chociażby wspomniany mixcloud czy kanały na tubie. O dalszych poczynaniach członków ekipy czy ciekawych inicjatywach zapewne będziemy informować pod tagiem #rwmfm

To była wspaniała przygoda. Zapewne byli jak i obecni z ekipy radia wypowiedzą się osobiście na ten temat.

Ja, po raz kolejny dziękuję za wszystko co od Was dostałem. Po raz ostatni i chyba po raz pierwszy oficjalnie żegnam się z Wami jako „ojciec dyrektor” rozgłośni radiowej Radia Wolne Mirko FM i wołam wszystkie spamlisty.

Do usłyszenia!

Berosław Gołomp - @beroslaw
  • 85
  • Odpowiedz
  • 1
@miek13: Parę razy rzeczy związane z radiem były w gorących. Nie wiem czy przypadkiem nie było też wykopu jakoś po założeniu
  • Odpowiedz
Taki lajf. Najpierw Wykop FM, afery na Wykop FM i moje odejście, potem znowu wewnętrzne afery, znowu upadek Wykop FM, otworzenie RWM FM, graju graju i zamykanie.

Pozdrawiam z tej strony moich dawnych słuchaczy i poniekąd pierwsze osoby które mnie zaobserwowały :)
  • Odpowiedz
@beroslaw: ogromne podziękowania za te setki godzin audycji, pracę, forsę i uczucia jakie w to włożyłeś. Tył mnie piecze jak sobie pomyślę, że nie będzie już więcej #bluesnadobranoc czy czegoś jak np. audycja tematyczna z utworami E.L.O. (na zawsze w moim sercu 11/10).

@rwmfm: w ogóle podziękowania dla prezenterów, reszty Waszego zespołu i słuchaczy, którzy współtworzyli to wszystko.

:|

P.S. @Lazlo07, ty parówo.
grodd_belham - @beroslaw: ogromne podziękowania za te setki godzin audycji, pracę, fo...

źródło: comment_oZlDrh4FbL6pi8HFCHIQgBuAsoDs6lns.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@beroslaw Nie spędziłem w RWM FM jako prezenter dużo czasu, niemniej to było jedno z ciekawszych doświadczeń. To była świetna przygoda. Trochę przykro, ale rozumiem. I dziękuję!
  • Odpowiedz
@rwmfm: to może następnym razem dajcie znać jak będziecie otwierać/działać, a nie dopiero przy zamknięciu xD Dopiero teraz się dowiaduję o istnieniu czegoś takiego i najwyraźniej nie jestem jedyny.
  • Odpowiedz
@rwmfm: Jak to mawiają, coś się kończy - coś się zaczyna. Niestety to o czym @beroslaw pisze, to samo u mnie zaczęło się pojawiać od września minionego roku. Brak czasu, weny, więcej życiowych obowiązków i klops, od września #plonacymikrofon nie płonie. Tak samo z "Po Nitce do Szafy" i Poczuj Vaporwave - a takie były plany, takie zamierzenia!

Tylko mikrofonów szkoda.

Dziękuje @rwmfm za udział w niesamowitej przygodzie i możliwości ulepszania
  • Odpowiedz
@Narkan:

Dawno nie słuchałem, ale miło wspominam audycje @Famina ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Otóż to - ja tak samo. Reszte audycji nie słuchałem bo wole spotify do słuchania muzyki. Dodatkowo pamietam, ze szkalowano Famine za inby które jako jedyne cieszyły się relatywnie duża popularnością. To kontent który bardzo pasował do wykopu i szczerze mówiąc sam bym chętnie jeszcze posłuchał gdyby nadarzyła się okazja. Pamiętam czasy afery chyba
  • Odpowiedz