Wpis z mikrobloga

Hej! Wiem, że jestem zielonką, ale na wstępie chciałabym poinformować Was, że nie zbieram pieniędzy ani dla siebie ani dla swoich bliskich.

We #wroclaw , przy ulicy Jedności Narodowej 47 powstaje pierwsza kawiarnia, w której pracownikami będą osoby z niepełnosprawnością umysłową - Cafe Równik. Skąd taka nazwa? Bo przecież wszyscy jesteśmy równi, bez względu na to jakie niedoskonałości posiadamy.

Podobne miejsce istnieje już w #warszawa - Klubokawiarnia Pożyteczna.

Członkowie Stowarzyszenia odpowiedzialnego za tworzenie Cafe Równik wraz z Rodzicami dwoją się i troją, by udało się otworzyć kawiarnie - inwestują swoje pieniądze i czas (duuuużo czasu), ale mimo wszystko nie jest to wystarczające.

Dlatego właśnie powstała zbiórka pieniędzy na wspieram.to - https://wspieram.to/caferownik

Potrzebne jest 50 tys., w tym momencie udało się zebrać 19 tys., a akcja kończy się za 29 dni.

Jeśli ktoś z Was ma ochotę i czas wesprzeć tę inicjatywę choćby minimalną kwotą lub przesłaniem informacji dalej, to pod linkiem znajdziecie wszystkie niezbędne informacje.

PS Nie ukrywam, że temat osób niepełnosprawnych jest mi bardzo bliski, gdyż sama mam upośledzonego umysłowo brata (który w żaden sposób nie jest związany z tą inicjatywą, mieszka w innym mieście z moimi rodzicami) dlatego naprawdę będę szczęśliwa, jeśli zechcecie zaangażować się w akcję!!

Pozdrawiam Was i życzę miłego wieczoru Mireczki:D

#pomagajzwykopem
#niepelnosprawni
  • 55
  • Odpowiedz
@Trannitis: Aż sobie musiałam znaleźć, co ten lewak oznacza, wyskoczyło mi "Lewak – duży sztylet o rękojeści zamkniętej trzymany (jak nazwa wskazuje) w lewej dłoni, używany zarówno do parowania i blokowania nadchodzących ciosów jak i do wykonywania ataków, gdy nadarzy się ku temu okazja. Wykorzystywano go w parze z rapierem lub szpadą (czasem też wykonywany w parze z bronią główną)." Tak mnie jeszcze nikt nigdy wcześnie nie nazwał:) Stary politykę
  • Odpowiedz
@Zakreecona: I dla kogo powstają te kawiarnie? Nawet nie jestem w stanie określić po co i dlaczego. Obsługa będzie gorsza. Zapewne również powolniejsza. Do tego patrzenie na te obrzydliwe upośledzone twarze. Może ty mi wytłumaczysz jaki jest sens czegoś takiego? Jeżeli miałbym otworzyć kawiarnię to zatrudniałbym tylko zdrowe osoby, aby dać im jakąś szansę zarobku, aby mogli cos wnieść od siebie dla społeczeństwa. A nie dla osoby która jest skreślona
  • Odpowiedz
@Zakreecona: Wiele zjawisk na świecie cierpi na problem z definicjami. Każdy inaczej rozumie rasizm, równość, nawet zjawisko znane talentem. I to nie chodzi nawet o brak "poprawnej" albo przynajmniej kompromisowej definicji, bo takie istnieją. Ale ludzie wolą je sobie przypasowywać dla interesów i światopoglądu.

"Równik" to fajna nazwa ogólnie, więc byłoby jeszcze fajniej gdyby wystrój nie przypominał też o tym (np. jakieś cytaty o równości) i taką mam nadzieję.

Dlatego
  • Odpowiedz
@Trannitis: I to jest ten moment, którym co bym nie powiedziała, to i tak nie będzie miało znaczenia, bo masz już na ten temat jeden jasny i niezmienny pogląd. Tylko się niepotrzebnie pokłócimy, a po co to komu. Jeśli nie chcesz pomagać i nie widzisz w tym sensu, po prostu tego nie rób. I już:)
  • Odpowiedz
@Amasugiru: Wiesz, może i tak jest i nie będę zaprzeczać, że masz w tym trochę racji. Może bym na to wszystko inaczej patrzyła, gdybym w najbliższej rodzinie nie miała osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

PS Co do wystroju równika, postaram się przekazać pomysładowcom o Twojej sugestii apropo wystroju:)
  • Odpowiedz
@tubbs: Teraz wiem, że wyraziłam się niefortunnie, tzn dokładniej nie określiłam o co mi chodzi. Ale teraz już za późno, muszę wypić to piwko i odpowiadać za każdym razem, gdy kolejny raz ktoś zapyta:D
  • Odpowiedz