Wpis z mikrobloga

Hej! Wiem, że jestem zielonką, ale na wstępie chciałabym poinformować Was, że nie zbieram pieniędzy ani dla siebie ani dla swoich bliskich.

We #wroclaw , przy ulicy Jedności Narodowej 47 powstaje pierwsza kawiarnia, w której pracownikami będą osoby z niepełnosprawnością umysłową - Cafe Równik. Skąd taka nazwa? Bo przecież wszyscy jesteśmy równi, bez względu na to jakie niedoskonałości posiadamy.

Podobne miejsce istnieje już w #warszawa - Klubokawiarnia Pożyteczna.

Członkowie Stowarzyszenia odpowiedzialnego za tworzenie Cafe Równik wraz z Rodzicami dwoją się i troją, by udało się otworzyć kawiarnie - inwestują swoje pieniądze i czas (duuuużo czasu), ale mimo wszystko nie jest to wystarczające.

Dlatego właśnie powstała zbiórka pieniędzy na wspieram.to - https://wspieram.to/caferownik

Potrzebne jest 50 tys., w tym momencie udało się zebrać 19 tys., a akcja kończy się za 29 dni.

Jeśli ktoś z Was ma ochotę i czas wesprzeć tę inicjatywę choćby minimalną kwotą lub przesłaniem informacji dalej, to pod linkiem znajdziecie wszystkie niezbędne informacje.

PS Nie ukrywam, że temat osób niepełnosprawnych jest mi bardzo bliski, gdyż sama mam upośledzonego umysłowo brata (który w żaden sposób nie jest związany z tą inicjatywą, mieszka w innym mieście z moimi rodzicami) dlatego naprawdę będę szczęśliwa, jeśli zechcecie zaangażować się w akcję!!

Pozdrawiam Was i życzę miłego wieczoru Mireczki:D

#pomagajzwykopem
#niepelnosprawni
  • 55
  • Odpowiedz
@OmarBongo: W kawiarniach się raczej nie pojawiają. Byłem nieraz tych co wymieniałem i w sumie tylko w egg cafe raz cyganów z Jedności widziałem ale spokojni byli. Plus sebki raczej lubią ludzi którzy robią jedzenie i mają ich za swoich jakaś taka plemienna zasada. Muzełmanie którzy normalnie są wrogami sebków nr 1 tutaj są uwielbiani bo robią kebaby. Mogą się pojawić co najwyżej jakieś typowe ignoranckie sebkowe komentarze ale to
  • Odpowiedz
@kocham_jeze: @mitchumi: Kochani, nie to, że nie mam poczucia humoru, bo uwierzcie, że mam bardzo duże, ale coś mi się wydaje, że gdyby Wasz brat, siostra albo dziecko urodziło się z niepełnosprawnością czy to intelektualną, czy to fizyczną, to nie byłoby Wam tak do śmiechu:) Na szczęście nie macie takich problemów, więc z pewnością nie kumacie co mam na myśli. Niemniej jednak bardzo Wam dziękuję za zwiększanie zasięgu
  • Odpowiedz
@Zakreecona źle trafiłaś bo właśnie to dotknęło moją rodzinę. Patos nie pomaga pogodzić się z sytuacją a Brownies and Downies to prawdziwa kawiarnia, gdzie pracują ludzie z zespołem Downa. Skoro można żartować ze wszystkich, to z upośledzonych też czy jak tam ta równość wg Was wygląda?

(σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@mitchumi: W takim razie przepraszam, mogłam sprawdzić zanim się uniosłam, chętnie sama bym się do takiej knajpy wybrała. Co do żartowania z upośledzonych raczej się nie zgodzę, za dużo w dzieciństwie napatrzyłam się na wyśmiewanie z brata, który nie do końca umiał się obronić (brat jest starszy). Równość wygląda u mnie tak, że żartuję/ staję w szranki z kimś na podobnym do mnie poziomie. Wiadomo, że wygrałabym konkurs z matematyki
  • Odpowiedz
@Zakreecona no ale nie róbmy znaku równości pomiędzy nękaniem a zarcikami na Internecie ;)
Działajcie dalej, takich którzy chcą pomagać potrzeba jak najwięcej. Zbyt często łatwiej zrobić przelew na siepomaga niż wyciągnąć rękę do kogoś z otoczenia.
I nie daj się trollom :)
  • Odpowiedz
@mitchumi: to prawda, ale zrobienie przelewu to i tak dobry krok :) Co do trollowania muszę się zgodzić, jak sama się przyznałam jestem zielonką na wykopie i jeszcze nie do końca ogarniam co jest troll, a co nie:D Ja tylko chciałam, żeby trochę przyśpieszyć zbiórkę pieniędzy, a jeśli znajdzie się tutaj chociaz kilka osób, które zechcę w jakikolwiek sposób wesprzeć tę inicjatywę, to naprawdę będę szczęśliwa:)
  • Odpowiedz
@Trannitis: Oczywiście, że widzę mnóstwo różnic między mną a OSOBAMI Z ZESPOŁEM DOWNA, tak jak teraz zauważyłam ogromną, wręcz niewyobrażalnie wielką różnicę pomiędzy mną a Tobą.
  • Odpowiedz