Wpis z mikrobloga

@Sondokan: najlepsze płatki to górskie, nie błyskawiczne, bo wszystkie wartości w nich są zachowane, tylko, że trzeba je chwilę pogotować :) zamiast na wodzie, gotuj na chudym mleku - zupełnie inny smak.Gotujesz aż puszczą swój klej, możesz dać więcej mleka pod koniec, żeby nie były właśnie wiórowate, tylko takie klieste. i tak jak pisze @ravau, główną robotę robią dodatki: prawdziwy miód, cynamon, orzechy, czy bakalie.
Nie ma znaczenia czy jesz 2000 kcal fast foodów czy 2000 kcal owoców i warzyw.


@4kroki: Ma znaczenie xD Przecież od dawna wiadomo ze kaloria kalorii nie równa, jakie Ty masz informacje, z roku 1999? Kaloria cukru spowoduje trudniejszy spadek wagi niż kaloria warzyw jakichś.
I wtedy słysze, ALE TO SĄ INNE KALORIE


@LR300: Bo ma znaczenie jakie kalorie. To, że piwo tuczy to mit, bo tuczy tryb życia związany z piwem, ale co do kalorii to zobacz np. to: http://time.com/4087775/sugar-is-definitely-toxic-a-new-study-says/

Eksperyment w którym dzieciakom zastąpili cukier czymś innym, i jedli ciągle tyle samo kalorii ale innych. Jakimś cudem odtłuszczyły im się organy wewnętrzne i tak dalej ;)

Jak jesteś zdrowy to nie ma co liczyć
@Munky: pierwszy miesiąc trudny, potem już lajtowo, ale jak czasem na weekend wracam do domu to i tak się jakiejś truskawkowej wody wtedy napiję a nie gotowanej, także też kwestia odpowiedniego środowiska
@Munky: haha, skinyfat, skąd ja to znam. Mi jeszcze morda jak ziemniak się robi. ;)

@IceGoral: niema problemu, odezwę się, robię fotki stojąc na wadze co tydzień xD o ile wytrzymam, bo ślinianki mi pracują jak szalone, gdy widzę przekąski, do sklepu staram się nie wchodzić xD

@Taki_tam: miałem problemy skórny gdzies jak byłem ~19lvl, antybiotyki bralem, jak zjem coś złego, to mam odrazu efekt na twarzy, jak pije
Bo to racja, patrz powyżej. Kaloria kalorii równa nie będzie ale głupotą jest zwracanie uwagi wyłącznie na nie, ważniejsze są wartości odżywcze, makra. Załóżmy, że dwie osoby będą jadły przez pół roku te 1800 kcal (redukcja). Jedna będzie stołowała się samymi pizzami i słodyczami, druga wypełni menu warzywami, jajkami, owsianką, serkiem wiejskim, jakimś mięskiem na parze, orzechami, itp. Obie schudną, ale tak jak już powyżej napisałam, ciało tej pierwszej będzie galaretą. Będzie
@Sondokan: najlepsze płatki to górskie, nie błyskawiczne, bo wszystkie wartości w nich są zachowane, tylko, że trzeba je chwilę pogotować :) zamiast na wodzie, gotuj na chudym mleku - zupełnie inny smak.Gotujesz aż puszczą swój klej, możesz dać więcej mleka pod koniec, żeby nie były właśnie wiórowate, tylko takie klieste. i tak jak pisze @ravau, główną robotę robią dodatki: prawdziwy miód, cynamon, orzechy, czy bakalie.


@malinowa_chmurka:
Polecam kupic wpc80
Wlasnie jak to jest? Bo roznie sie mowi. Ja np zawsze oponuje jakoby piwo samo w sobie miało być kaloryczne itd, bo to jest nieprawda, piwo to głównie woda i kalorii ma tyle co szklanka dobrego soku pomarańczowego. I wtedy słysze, ALE TO SĄ INNE KALORIE


@LR300: standardowe piwo jasne ma około 300-350 kcal i są to niemal same węglowodany, więc niestety nie jest zbyt dobre dla diety.

Nie do końca.
Odpowiednią dietę, licząc skrupulatnie marka, można sobie zrobić nawet w mcdonaldzie czy ci się to podoba czy nie


@4kroki: A tutaj ja się zgadzam. Nie powiedziałem, że nie. Ja się nie zgadzam z tym, że każda kaloria jest taka sama i że nie ma znaczenia czy zjesz kalorię z tłuszczów trans i cukru czy kalorię z owoców i warzyw, bo ma znaczenie.
@ravau: polecam aplikację MyFitnessPal na telefon, wpisujesz sobie wszystko co jadłeś (baza jest cały czas rozwijana o nowe produkty, ja osobiście moge znaleźć wszystko co chcę) i widzisz dokładnie ile kalorii zjadłes. Czasem można się naprawdę zdziwić (tak jak na obrazku powyżej), ile kalorii #!$%@? się na nieświadomce.