Wpis z mikrobloga

Nie mogę uruchomić pełnego węzła #kryptowaluty #bitcoin #btc na Raspberry Pi o co chodzi? #linux #programowanie

Using username "pi".

The programs included with the Debian GNU/Linux system are free software;
the exact distribution terms for each program are described in the
individual files in /usr/share/doc/*/copyright.

Debian GNU/Linux comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY, to the extent
permitted by applicable law.
Last login: Mon Jan 15 21:27:30 2018 from ...
pi@raspberrypi:~ $ bitcoind -datadir=/home/pi/bitcoinData -daemon
Bitcoin server starting
pi@raspberrypi:~ $ bitcoin-cli -datadir=/home/pi/bitcoinData getinfo
error: couldn't connect to server: unknown (code -1)
(make sure server is running and you are connecting to the correct RPC port)
pi@raspberrypi:~ $
Pobierz p.....4 - Nie mogę uruchomić pełnego węzła #kryptowaluty #bitcoin #btc na Raspberry P...
źródło: comment_VdNaxikuGX7lTd46DLC5JmEGWDhXWBj6.jpg
  • 20
@pawlo74: jak na rPI, masz dyska jako karte SD to wymien juz na nowa, to dosc popularne ze karta jak jest 'orana' zapisa/odczyt, to sie czesto sypie :/ ... ot taka natura technologi.

Powiem ci tez szczerze ze nie ma sensu kupowania karty za tysiace $ bo to ten sam syf co za pare $, no ale w taniosci tez nie mozna przeginac ;)
@pawlo74: Pierwsza komenda pewnie wyrzucała błąd. Serwer się uruchamiał, ale nie włączył się. Powinieneś wtedy sprawdzić logi, jakie są błędy i upewnić się, że serwer (bitcoind) się uruchomił.
Potem próbowałeś się do niego podłączyć, a że nie był włączony, to wyrzucało błąd, że nie widzi serwera.
@Marcin648: o dzięki to też podejrzewałem ale z drugiej strony dysk mrugał cały czas jakby zapisywało na dysk, teraz jeszcze raz sformatowałem i wszystko posypało się, teraz to nawet nie mogę połączyć się poprzez ssh.