Wpis z mikrobloga

Fajnie jakby papież-polak umierał kilka razy w roku, byłby powiew normalności w #!$%@?, a tak debile wciąż kłócą się w każdym możliwym temacie. Tu, po raz kolejny WOŚP vs Caritas. Rence opadajom.
  • Odpowiedz
@randomactsofkindness: @mobilisinmobile: @El_Polaco: Niestety ale chyba niektórzy nie zrozumieli co miałem na myśli,nie miałem na myśli wyłącznie pieniędzy, chodziło mi o to że Jurek Owsiak budzi w nas te najlepsze instynkty,zgodzę się że te pieniądze które uzbiera WOŚP to jest to jedynie kropka w morzu potrzeb,ale zwróciłeś uwagę na bardzo ważny problem,otóż jak zaznaczyłeś my wszyscy płacimy wysokie składki i podatki a mimo tego że jest tyle pieniędzy w naszym systemie to nasza służba zdrowia kuleje,jest niestety w naszym kraju sporo szpitali niedofinansowanych i WOŚP przez cały rok zajmuje się wyszukiwaniem szpitali w których brakuje sprzętu,to nie jest tak że on kupuje sprzęt i rozdaje ot tak byle komu.

@Rdwtblszcznn: @ethics: Tak zgodzę się że to są nasze pieniądze(tych którzy wrzucają do puchy)+sponsorów,ale to Jerzy Owsiak z pomocą mediów organizuje całe te przedsięwzięcie i pobudza serca Polaków.

Zawsze kiedy jest dzień wielkiej orkiestry świątecznej pomocy to przy okazji również wspieram inne organizacje charytatywne jak miedzy innymi Caritas i wiem że zarówno te pieniądze które przelałem wczoraj dla WOŚP jak i Caritas pomogą
  • Odpowiedz
I to jest właśnie rola polityków,bo to my ich wybieramy w wyborach powszechnych aby tworzyli dobre prawo i dobrze działające instytucje publiczne,to w ich rękach poprzez kartkę wyborczą powierzamy budżet państwa który jest finansowany za nasze ciężko zarobione pieniądze,
@Kielek96: ok ale Owsiak zaprasza do woodstok politykow odpowiedzialnych za to.
  • Odpowiedz
@mobilisinmobile: To że Owsiak na Woodstock zaprasza w 100 % polityków z opcji liberalno-lewicowych to już zupełnie inna kwestia,wiele razy pisałem jak upolitycznienie Woodstocku mi się nie podoba i szkodzi festiwalowi.

Ale z drugiej strony mogło też tak być że zapraszał polityków z innej opcji a ci nie przyjęli zaproszenia.
  • Odpowiedz
@randomactsofkindness: @mobilisinmobile: @El_Polaco: Niestety ale chyba niektórzy nie zrozumieli co miałem na myśli,nie miałem na myśli wyłącznie pieniędzy, chodziło mi o to że Jurek Owsiak budzi w nas te najlepsze instynkty,zgodzę się że te pieniądze które uzbiera WOŚP to jest to jedynie kropka w morzu potrzeb,ale zwróciłeś uwagę na bardzo ważny problem,otóż jak zaznaczyłeś my wszyscy płacimy wysokie składki i podatki a mimo tego że jest tyle pieniędzy w naszym systemie to nasza służba zdrowia kuleje,jest niestety w naszym kraju sporo szpitali niedofinansowanych i WOŚP przez cały rok zajmuje się wyszukiwaniem szpitali w których brakuje sprzętu,to nie jest tak że on kupuje sprzęt i rozdaje ot tak byle komu.


@Kielek96:

1. Sam Owsiak budzi we mnie jak najgorsze uczucia. Nie jestem w stanie dobrze myśleć o kolesiu, który pytany o wątpliwe przepływy finansowe zaczyna deptać orzełka, wyrzuca dziennikarzy z konferencji, a później porównuje ich do nkwdzistów strzelających w tył głowy polskim oficerom w Katyniu. Jak się wyciąga miliony z czyichś kieszeni, to na takie pytania powinno się odpowiadać cierpliwie i rozwiewać wszelkie wątpliwości. Właściwie
  • Odpowiedz
@himilsbach: dobra, widzę, że zgrywasz "mądralińskiego" cwaniaczka. I Ty się uważasz, za tego mądrego co wszystko rozumie a nie potrafisz zrozumieć prostego zdania: każda, nawet najdrobniejsza pomoc ma znaczenie. Żegnam tutaj i witam na czarnej liście.
  • Odpowiedz
@TruskawkaNaTorcie: Mnie też to nie interesuje czy kręci czy nie kręci skoro kupuje sprzęt który ratuje życie,całe zeznanie finansowe jest również na stronie WOŚP,wiec czy WOŚP kreci czy nie kręci możemy ocenić samemu :)
  • Odpowiedz
@El_Polaco:

1) Szkoda tylko że nikt nie potrafi tego udowodnić przed sadem i ludzie którzy oskarżają go o różne rzeczy przegrywają w sądach,ale zgodzę się że czasami reaguje zbyt emocjonalnie,nie powinien tak traktować Michała Rachonia(bo zakładam że to o ten incydent ci chodzi?)

2)Płacimy wysokie składki i podatki tylko że to nie idzie tam gdzie trzeba(według OECD klin podatkowy w Polsce wynosi 36%)

3)Szkoda że sporo szpitali na prowincji nie
  • Odpowiedz
@Kielek96: nie, nie płacimy wysokich składek. Składka na ubezpieczenie zdrowotne w Polsce wynosi 9%, a w Czechach 13,5, więc różnica jest ogromna, a do tego Czesi dopłacają dodatkowo przy każdym kontakcie ze służbą zdrowia (lekarz, badania, etc.). Sposób wydawania pieniędzy zapewne można by trochę poprawić - jak wszędzie, ale stwierdzenie, że pieniądze nie idą tam gdzie trzeba jest niesprawiedliwe i nieprawdziwe.
  • Odpowiedz