Wpis z mikrobloga

@KawaJimmiego: wydaj też pisemne oświadczenie z żądaniem podobnym do tego Matki #!$%@?, że gdyby trzeba było ratować od śmierci twoje dziecko, zakazujesz aby użyto w tym celu sprzętu od orkiestry
@El_Polaco: Przecież wszyscy (pracujący) dajemy. Chodzi o co innego: o to, że mimo tego chcemy dać jeszcze więcej, sami, dobrowolnie, a nie przez narzucone daniny publiczne. Na pewno rozumiesz tę subtelną różnicę. Mamy się nie cieszyć, że takich jak my (którzy dajemy) jest znacznie więcej i że Polacy są bezinteresowni? Typowy ścisk dupy prezentujesz.


@paprocyniok: Rozumiem tę subtelną różnicę, że z waszej dobrowolnej zrzutki jeden szpital nie utrzymałby się przez
potrafi zjednoczyć ludzi, często o różnych poglądach, w jednym celu i za samo to powinno się go szanować


@IcanFlaj: potrafił. ostatnio zajął się politykowaniem. Szkoda. Nie zmienia to faktu że dałem na WOŚP.
Tania propaganda i gówno-prawda.


@El_Polaco: Tak, dokładnie takim tanim chwytem posłużył się @randomactsofkindness odpowiadając mi na pytanie: w jaki sposób Owsiak bratał się z "peło". Nie miał żadnej odpowiedzi, więc odpowiedział jak umiał. Zakpiłem z tej jego odpowiedzi. Mam nadzieję, że teraz zrozumiałeś, ale jestem do dyspozycji.:)
Klep klep po plecach z tymi, którzy za stan służby zdrowia


@randomactsofkindness: Mogę jeszcze zrozumieć, że Komorowski odpowiadał za siły zbrojne. Ale żeby za służbę zdrowia. Muszę o czymś nie wiedzieć.
Komorowski popierał akcję tak jak popiera ją zdecydowana większość Polaków. Większość z nich, chętnie w ten sposób podziękowałaby mu za to co robi. Zwolnij nieco zwieracz.
@El_Polaco: Tak, dokładnie takim tanim chwytem posłużył się @randomactsofkindness odpowiadając mi na pytanie: w jaki sposób Owsiak bratał się z "peło". Nie miał żadnej odpowiedzi, więc odpowiedział jak umiał. Zakpiłem z tej jego odpowiedzi. Mam nadzieję, że teraz zrozumiałeś, ale jestem do dyspozycji.:)


@paprocyniok: a co mnie obchodzi twoja dyskusja z @randomactsofkindness? Wypowiedziałem się w temacie, a ty odpisałeś mi.
@paprocyniok: widzisz, tylko Komorowski to twarz PO w tamtych latach, a wcześniej takiego bratania się nie było. To podejście Owsiaka się zmieniło i stąd też pojawił się opór i niechęć w społeczeństwie. Ja mam wywalone na Owsiaka, nie chce, to nie daję, ale robienie z niego świętego i tego, że każdy musi wrzucić 5pln do puszki bo inaczej jest złym człowiekiem mi się nie podoba i tyle.
Zebrał miliard zł przez 25 lat? Łał. Budżet NFZ to ok 77,5mld zł tylko w tym roku :)


@himilsbach: a Ty ile zebrałeś? Lepiej by było jakby nie zebrał czy o co Tobie chodzi?

Jako pracujący obywatel miesięcznie wydaję na służbę zdrowia więcej niż przeciętny fan Owsiaka wrzuci do jego puszek przez całe swoje życie, więc błagam, skończcie tę tanią propagandę, bo się rzygać chce!


@El_Polaco: czyli lepiej jakby tych
tak sie robi szopka, kupijesz najbardziej widoczny sprzet, twój udzial nie ma znaczenia ekonomicznego.
ale dzieki temu towarzysze i oligarchia morze ciagnac olbrzymie srodki.
bo to przeciez na dzieci,

dlaczego kasy nie przeznacza, na wywóz smieci, który jest wiekszym kosztem od tych sprzetów.
bo to nie mialo by znaczenia propagandowego.

dlatego nie moze byc dobrze, bo zaniast czystego rozliczenia bedziecie mieli zawsze zerowanie na uczuciach, bo biednym pomagac trzeba bo, to na
Pobierz
źródło: comment_uFad2WuRbnP8uPVKmK2BZxdauv0OKrI5.jpg
Fajnie jakby papież-polak umierał kilka razy w roku, byłby powiew normalności w #!$%@?, a tak debile wciąż kłócą się w każdym możliwym temacie. Tu, po raz kolejny WOŚP vs Caritas. Rence opadajom.
@randomactsofkindness: @mobilisinmobile: @El_Polaco: Niestety ale chyba niektórzy nie zrozumieli co miałem na myśli,nie miałem na myśli wyłącznie pieniędzy, chodziło mi o to że Jurek Owsiak budzi w nas te najlepsze instynkty,zgodzę się że te pieniądze które uzbiera WOŚP to jest to jedynie kropka w morzu potrzeb,ale zwróciłeś uwagę na bardzo ważny problem,otóż jak zaznaczyłeś my wszyscy płacimy wysokie składki i podatki a mimo tego że jest tyle pieniędzy w
I to jest właśnie rola polityków,bo to my ich wybieramy w wyborach powszechnych aby tworzyli dobre prawo i dobrze działające instytucje publiczne,to w ich rękach poprzez kartkę wyborczą powierzamy budżet państwa który jest finansowany za nasze ciężko zarobione pieniądze,
@Kielek96: ok ale Owsiak zaprasza do woodstok politykow odpowiedzialnych za to.
@mobilisinmobile: To że Owsiak na Woodstock zaprasza w 100 % polityków z opcji liberalno-lewicowych to już zupełnie inna kwestia,wiele razy pisałem jak upolitycznienie Woodstocku mi się nie podoba i szkodzi festiwalowi.

Ale z drugiej strony mogło też tak być że zapraszał polityków z innej opcji a ci nie przyjęli zaproszenia.
@randomactsofkindness: @mobilisinmobile: @El_Polaco: Niestety ale chyba niektórzy nie zrozumieli co miałem na myśli,nie miałem na myśli wyłącznie pieniędzy, chodziło mi o to że Jurek Owsiak budzi w nas te najlepsze instynkty,zgodzę się że te pieniądze które uzbiera WOŚP to jest to jedynie kropka w morzu potrzeb,ale zwróciłeś uwagę na bardzo ważny problem,otóż jak zaznaczyłeś my wszyscy płacimy wysokie składki i podatki a mimo tego że jest tyle pieniędzy w
@himilsbach: dobra, widzę, że zgrywasz "mądralińskiego" cwaniaczka. I Ty się uważasz, za tego mądrego co wszystko rozumie a nie potrafisz zrozumieć prostego zdania: każda, nawet najdrobniejsza pomoc ma znaczenie. Żegnam tutaj i witam na czarnej liście.
@TruskawkaNaTorcie: Mnie też to nie interesuje czy kręci czy nie kręci skoro kupuje sprzęt który ratuje życie,całe zeznanie finansowe jest również na stronie WOŚP,wiec czy WOŚP kreci czy nie kręci możemy ocenić samemu :)
@El_Polaco:

1) Szkoda tylko że nikt nie potrafi tego udowodnić przed sadem i ludzie którzy oskarżają go o różne rzeczy przegrywają w sądach,ale zgodzę się że czasami reaguje zbyt emocjonalnie,nie powinien tak traktować Michała Rachonia(bo zakładam że to o ten incydent ci chodzi?)

2)Płacimy wysokie składki i podatki tylko że to nie idzie tam gdzie trzeba(według OECD klin podatkowy w Polsce wynosi 36%)

3)Szkoda że sporo szpitali na prowincji nie może
@Kielek96: nie, nie płacimy wysokich składek. Składka na ubezpieczenie zdrowotne w Polsce wynosi 9%, a w Czechach 13,5, więc różnica jest ogromna, a do tego Czesi dopłacają dodatkowo przy każdym kontakcie ze służbą zdrowia (lekarz, badania, etc.). Sposób wydawania pieniędzy zapewne można by trochę poprawić - jak wszędzie, ale stwierdzenie, że pieniądze nie idą tam gdzie trzeba jest niesprawiedliwe i nieprawdziwe.