Wpis z mikrobloga

Taką mam dziwną przypadłość odkąd zaczęły się mrozy w mojej Hondzie Civic 8. Jak skręcam kierownicą w prawo to skrzypi jakby się stare drzwi otwierało. Tylko i wyłącznie w prawo. Ma ktoś pomysł co to może być? Czytałem już o maglownicy, końcówce drążka, sworzniach, tulejach, łącznikach itp. itd. i żadne z opisywanych objawów zepsucia mi nie pasuje. Po prostu tylko skrzypi, nic nie stuka i nie puka. Może @elmo141 albo @JanuszProgramowania przerabialiście coś podobnego u siebie?

#honda #civic #samochody #mechanikasamochodowa #mechanika #pytaniedoeksperta #jodapyta
  • 25
@Miszcz_Joda: starszą Hondą jeżdżę (Accord VI), ale tutaj takie objawy wskazują na 90% na sworzeń dolny czyli sworzeń zwrotnicy - ten co to się koło urywa jeśli się psuje.
U mnie skrzypiało też w taki sam sposób jak zużył się sworzeń wahacza górnego.
@Miszcz_Joda: nie wiem jak jest w tym modelu, w Accordach często jest tak, że zaczyna kierownica chodzić trochę ciężej, a za parę km koło się urywa.
Nie to żebym straszył, ale nie bagatelizuj problemu, szczególnie jeśli nie wiesz kiedy poprzednio sworznie były wymieniane.
@WatchYourBack: pociesza mnie fakt, że ostatnio miałem wymieniane sprężyny i mechanik przy mnie oglądał cały układ kierowniczy i to dosłownie cały i nic nie znalazł niepokojącego. Chyba w 2 miesiące się taki sworzeń nie popsuje czy może? Na pewno tego nie zbagatelizuje, bo nie wiem kiedy to było wymieniane. Może po prostu to jest łożysko tak jak pisał @cotosietutajstanelo:
@cotosietutajstanelo: oczywiście, że nie nie wyjadę od mechanika dopóki mi tego nie znajdzie. No właśnie u mnie przy małym skręcie jest cicho, zaczyna skrzypieć jak mocno skręcam kierownicą i jak jest skręcona i najadę na dołek to również słychać skrzypienie jak jadę na prostym jest ok.
@WatchYourBack: czy sworzeń też może dawać taki efekt, że na skręconym w jedną tylko stronę przy wjechaniu w dziurę skrzypi a na prostym nie?