Wpis z mikrobloga

Czemu niektórych tak bardzo boli Polska?

Czy to przez chłopsko-pańszczyźniane kompleksy, czy przez nieudacznictwo życiowe i potrzebę znalezienia czegoś na co można zrzucić własne niepowodzenia?

Jesteśmy 24 gospodarką świata, zarówno licząc nominalnie, jak i parytetem siły nabywczej,
a trochę ponad 2 nasze średnie krajowe wystarczą do tego, aby znaleźć się wśród 1% najbogatszych ludzi na świecie.

Według wskaźnika HDI należymy do grupy państw bardzo wysoko rozwiniętych, nie ma u nas głodu, a nędza po wprowadzeniu 500+ została już prawie tylko u bezdomnych i nizin społecznych stawiających używki nad cokolwiek innego.

Dodatkowo brak wojen, dużych gangów, czy zamachów, bo nie ma u nas ani imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, ani nikt nie chce od nas uzyskać niepodległości. Patologię się sukcesywnie tępi, przez co dziś na takiej Pradze-Północ można normalnie i bez przeszkód egzystować w większości miejsc, a regiony gdzie dalej jest patologia sukcesywnie zmniejszają się z roku na rok.

Ponad połowa Polaków ma stały dostęp do internetu, a ogólnie korzysta z niego 80% populacji i pod tym względem jesteśmy na podobnym poziomie co Zachód Europy, będąc jednocześnie w światowej czołówce, zatem mamy również szerokie perspektywy w edukacji i sytuacji zawodowej zapewnianej przez internet.

No ogólnie nie jest źle, w wielu aspektach jest nawet dobrze, a mimo to wielu wciąż stęka i kwęka jak to Polska jest zła i gówniana, choć tak naprawdę nasz kraj jest taki 8+/10 z tendencją wzrostową.

Najzabawniejsze jest to, że wielu z tych plujących na Polskę mieni się antyrasistami i antyksenofobami, święcie obrażonymi, gdy powie się coś złego na Murzynów, czy choćby Ukraińców, choć tacy Ukraińcy zbudowali sobie państwo bez porównania gorsze niż Polska, a poziom życia na Ukrainie jest dużo odleglejszy od polskiego, niż polski od niemieckiego, nie mówiąc już o Afryce.

Ja rozumiem, że lata komuny, okupacji i zaborów, połączone z nie tak dawną tradycją chłopstwa pańszczyźnianego i otwartą pedagogiką wstydu promowaną przez pewne środowiska, mogą budzić kompleksy, ale prawie zawsze ci którzy mówią, że w Polsce jest źle, przesadzają.

Gdy umie się dobrze zakręcić i pokombinować(nie piszę o łamaniu prawa), to w Polsce żyje się całkiem dobrze, a gdy ktoś tak jak ja ma własny kawałek ziemi po rodzicach na odludziu, z możliwością zabudowy i już obecnymi budynkami, a także wszystkimi mediami, łącznie z szerokopasmowym internetem, to nawet bardzo dobrze.

#polska #gruparatowaniapoziomu #przemyslenia #ekonomia #gospodarka #shitwykopsays #bekazpodludzi
L.....i - Czemu niektórych tak bardzo boli Polska? 

Czy to przez chłopsko-pańszczy...

źródło: comment_5tkX5krfp6tCOafV3djTMYguToaY2Sv8.jpg

Pobierz
  • 224
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: to ciekawe, co piszesz, natomiast mnie zastanawia jedna rzecz:

skoro jest tak dobrze, skoro Polska nie ma się czego wstydzić (jestem skłonny zgodzić się z tą tezą), to dlaczego ludzi, którzy byli u sterów Polski przez te niemal 3 dekady od 89 roku nazywamy sprzedawczykami, zdrajcami, komuchami, ubekami, w najlepszym wypadku durniami i gamoniami?

Nie mamy się czego wstydzić, ale okazuje się, że nienawidzimy ludzi, którzy doprowadzili do tej
  • Odpowiedz
Polsce i skupianie się na martyrologii zamiast radosnych świętach


@ms93: Powiedz żydom, by się nie skupiali na martyrologii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tego dochodzi przesadna obecność religii
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Pracujac z minimalna? Tak, lubie utrzymywac swoj pewien poziom zycia do ktorego sie przyzwiczailem.
Plus watpie zebym zmiescil sie w 200 zl za obiad dla dwoch osob.
Na uczelni zawsze kawka, jakas przekaske itd itp.
Co miesiac polowa mojej wuplaty idzie na rzeczy ktorych nie potrzebuje, ale mam taki kaprys zeby sobie kupic.

To byl tylko przyklad, Polska jest w Europie traktowana
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Zresztą w dani płacę 37% podatku, a nie połowę i mam do tego kwotę wolną od podatku, zwroty za dojazdy do pracy, pomocnych urzędników, łatwy system komunikacji z "powiatem", większość spraw urzędowych załatwianych przez internet itd...

Kocham moją Ojczyznę (za rodzinę,przyjaciół, naturę, historię, dziękuję losowi że urodziłem się w Polsce a nie w Erytrei np.) i nienawidzę, przez system w jakim przyszło Polakom żyć, który w 1989 powinien zostać zbudowany od nowa a został lekko odświeżony! Rządzący od 89 są dla mnie złem wcielonym, wszyscy są za bardzo "skażeni" poprzednim systemem i dlatego w Polsce nigdy nie będzie dobrze pod względem systemowym!

Ale z tymi podatkami to przesadziłeś
  • Odpowiedz
  • 1
@Lawrence_z_Arabii ten punkt o braku wojen jest bardzo wazny i sadze, ze warto podkreslac to na kazdym kroku - potrzebujemy pokoju, aby sie dalej rozwijac. Chwala Ci za napisanie tego.
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Pytałem czy to co zrobieś to manipulcja czy nie. Nie obchodzi mnie Twój wykład, tylko odpowiedź na moje pytanie, a było proste.

Napisałeś:

No i z tym #!$%@? się do cudzego życia to też tak nie do końca, skoro chcesz katolikom zabraniać modlenia się.

Przy czym ja napisałem wcześniej:

To mnie boli że Polska jest państwem świeckim.W sejmie istnieje kaplica i w każdym momencie posłowie mogą sie tam pomodlić. Ja w pracy czy na uczelni, podczas zajęć, nie
  • Odpowiedz
to dlaczego ludzi, którzy byli u sterów Polski przez te niemal 3 dekady od 89 roku nazywamy sprzedawczykami, zdrajcami, komuchami, ubekami, w najlepszym wypadku durniami i gamoniami?


@utopjec: Nie wiem czemu tak ich nazywacie.

Może nie trzeba być najlepszym na świecie, żeby być po prostu
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: No dobra, ruiny wyjaśnione, to teraz przyszedł czas żeby sobie i całemu światu powiedzieć, że stać nas na pomoc Włochom i Grecji i przyjęcie wyselekcjonowanych 7. tysięcy imigrantów ekonomicznych, żeby pokazać naszą solidarność z innymi sojusznikami z UE.
  • Odpowiedz
Poziom zycia w Polsce jest nizszy niz w takim UK, i zadnym zaklinaniem rzeczywistości tego nie zmienisz.


@Stonis: Gdzie zaklinam rzeczywistość? Kiedy mówiłem, że Polska jest taka sama, albo i lepsza niż UK?

Was po prostu triggeruje stwierdzenie, że Polska nie jest ostatnim gównem.

Stwierdzenie faktu jak np. "Polska jest szóstą gospodarką Unii Europejskiej" budzi w niektórych potężną chęć napisania: "hurr durr ale ty wywyższasz tą Polskę, przecież w UK
  • Odpowiedz
Na zarobki narzekają tylko nieudacznicy. Nie trzeba mieć nawet wykształcenia, żeby zarobić dobre pieniądze, trzeba tylko być w czymś dobrym. Jak ktoś nie potrafi zdobyć wykształcenia, ani odkryć w sobie talentu do robienia czegokolwiek (#!$%@? nawet spawania) to wnioski nasuwają się same.
  • Odpowiedz
No dobra, ruiny wyjaśnione, to teraz przyszedł czas żeby sobie i całemu światu powiedzieć, że stać nas na pomoc Włochom i Grecji i przyjęcie wyselekcjonowanych 7. tysięcy imigrantów ekonomicznych, żeby pokazać naszą solidarność z innymi sojusznikami z UE.


@pabloooga: Polskę stać żeby spalić całe miliardy złotych w piecu. Możemy też zmarnować te pieniądze na Włochy, Grecję, czy imigrantów.

Tylko po co to robić?
  • Odpowiedz
dla Ciebie też tylko kompletnie nie zdajesz sobie z tego sprawy


@peetee: Ja podaję twarde statystyki na temat poziomu życia i zarobków, a ty swoje widzimisię.

Trochę się różnimy.
  • Odpowiedz
Na zarobki narzekają tylko nieudacznicy. Nie trzeba mieć nawet wykształcenia, żeby zarobić dobre pieniądze, trzeba tylko być w czymś dobrym. Jak ktoś nie potrafi zdobyć wykształcenia, ani odkryć w sobie talentu do robienia czegokolwiek (#!$%@? nawet spawania) to wnioski nasuwają się same.


@Larkin21: Nie wytłumaczysz im tego. Im się wydaje, że problemem jest to iż na minimalnej ciężko żyć. Dla mnie problemem byłoby zarabianie minimalnej.
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Mam kawalek ziemi z domem z lat 70 i starymi komórkami mediami i internem. Jednak zarabiam 2000 na rękę i w okolicy nie ma lepszej pracy. Wypadałoby zrobić remont a nie ma za co :<
Nie jestem zadowolony z tego kraju, #!$%@? zarabiam, wladza jest fatalna, przepisy są fatalne a jak jedziesz gdzieś na wakacje to czujesz się jak biedak płacąć w euro/funtach. Jak poprawią się zarobki Polacy odżyją
  • Odpowiedz
CRTL+F, "ojkofobia", zero wyników. Jestem zawiedzony.

Na zarobki narzekają tylko nieudacznicy. Nie trzeba mieć nawet wykształcenia, żeby zarobić dobre pieniądze,

@Larkin21: Powierdz to ludziom których zatrudniam, mam dwóch tłumaczy na umowę o pracę, którzy zarabiają 4800 netto, ponad 520 złotych idzie na składkę zdrowotną, która pozwala siedziec im w kolejce z emerytami i Sebami, prywatne ubezpiecznie w LuxMedzie z najwyższym pakietem kosztuje mniej. Podatki, akcyzyi obciążenia w Polsce to rak,
  • Odpowiedz