Wpis z mikrobloga

#uk #anglia #londyn #podrozujzwykopem #podroze #pytanie
Witam Mirki i Węgierki (ʘʘ) Niedługo lecę na wycieczkę na tydzień do Londynu. Lokal na tydzień mam ogarnięty. Angielskiego raczej nie ma sensu powtarzać bo podobno wszędzie jest pełno Polaków. Jestem ciekawy jak dużo anglosebów i angloandrzejów tam zobaczę xD Co warto zobaczyć w Londonie i ile może to kosztować? Na co uważać żeby nie dać się zrobić w ciula? Ile funtów najlepiej zabrać na wyjazd? Pozdrawiam ( )

  • 31
@LIPTOON: Ye Olde Cheshire Cheese na Fleet Street jest dość interesujące na piwo, przekąski też smaczne.

Jeśli chodzi o lunch, pewnie słyszałeś o Borough Market, który jest fajny, ale ja np. bardzo lubię Whitecross Street Food Market. Obok jest park Fortune Street Park, w którym jest punkt z najlepszą kawą, jaką dotychczas piłem.
@LIPTOON: jak nie będziesz miał oyster card to możesz jeszcze założyć konto przez internet i podać tam swój numer karty, a przechodząc przez bramki musisz ją przyłożyć. Spoko cena jest tego, bo możesz jeździć praktycznie bez limitu a zapłacisz coś koło 5 funtów za całość za jeden dzień. Jak masz kilka dni to może być jeszcze taniej. Polecam wyszukać „capping”. Co do jedzenia to faktycznie Borough Market na świetny klimat, a
@LIPTOON:

Napracowałem się z pisaniem ( _) Nie napisałeś czy wersja budżetowa, czy sramy kasą, czy lubisz historię ehhhh... jak ja mam pracować w takich warunkach?

Darmowe:
Natural History Museum- dla każdego. Całkiem fajne, nawet dzieciakom się podoba,

Brtiish Museum- dla tych co lubią historię. Jest ogromne więc można je i tydzień zwiedzać dlatego żeby się nie umęczyć najlepiej znaleźć sobie na necie TOP10 things to see i