Wpis z mikrobloga

  • 17
Mirki, pijcie ze mną kompot! Dostałam z GCSE z angielskiego ocenę 5 ((oo))
Dla wyjaśnienia, chociaż gcse zdają głównie 16latki w UK na zakończenie obowiązkowej edukacji, to i także podchodzą ponownie do tego egzaminu dorośli (zwłaszcza z matematyki i angielskiego, które obowiązkowo zdają wszyscy). Po co? Ano po to, by móc bez problemu kontynuować dalszą edukację (A-Levels czy studia), jak i także by spełnić oczekiwania potencjalnego pracodawcy (w ogłoszeniach można czasem znaleźć jedno z kryteriów: "Gcse Maths and English, min. Grade 4 (C)).
Egzamin nie był taki łatwy, w końcu to egzamin z angielskiego dla Anglików xD ale najważniejsze, że się udało. I to nie takim fuksem, bo jednego punktu brakowało mi do wyższej oceny (dlatego prawdopodobnie będę się odwoływać - bo można :P ).
Jakby ktoś był ciekawy, jak taki egz wygląda, to pytajcie śmiało, chętnie odpowiem ( ͡º ͜ʖ͡º)

#angielski #jezykangielski #anglia #uk #edukacja #gcse
  • 23
Egzamin nie był taki łatwy, w końcu to egzamin z angielskiego dla Anglików xD


@Ag90: biorąc pod uwagę, że połowa nativów nie odróżnia "your" or "you're", nie spodziewałbym się jakieś super poziomu :P

Zdawałaś polską maturę z angielskiego? Jak tak, to jak byś porównała poziom?
via Android
  • 1
@iksdede Proszę bardzo ( ͡ ͜ʖ ͡)
Egzamin odbywa się w dwóch dniach. W pierwszym dniu, egz trwa 1h 45min. Arkusz podzielony jest na dwie części: w pierwszej, jest podany fragment prozy z XX wieku i na jej podstawie odpowiada się na 5 pytań. Niektóre, za mniejszą liczbę punktów, każą odnaleźć informacje bezpośrednie z tekstu, np. znajdź 3 cechy zewnętrzne bohatera. Pytania za większą liczbę punktów już
via Android
  • 0
@m_bielawski zdawałam na poziomie rozszerzonym, laaata temu. Mój ang wtedy a dziś, to niebo a ziemia, bo naukę angielskiego zaczęłam w liceum :P
Wg mnie gcse jest znacznie trudniejsze. Myślę, że jeśli ktoś ma ang na solidnym poziomie C1, to po rocznym kursie przygotowawczym powinien bez problemu zdać na min 7 (dawne A). Ja swój ang oceniam na B2/C1, bliżej C1. Chociaż oficjalnie wg Cambridge zdany gcse na 4 (C), można już
@Ag90: gratulacje!!! Jednak nie zapędzałbym się z porównywaniem wyników egzaminu dla nativow z ocenami egzaminu dla foreignerow. Oni sami tam piszą, ze to różne egzaminy sprawdzające różne umiejętności. And that’s just the way the cookie crumbles ( )
via Android
  • 0
Dziękować! (ʘʘ)
Tak, to prawda, to zupełnie inny egzamin, a na czym polega, to napisałam powyżej ;) co do porównywania wyników, to w moim odczuciu mając tylko B2 marne są szanse na zdanie tego na min. 4, natomiast z B2+, B2/C1 można, czego jestem żywym przykładem :P
via Android
  • 1
@siedem_dusz 4 i 5 wg nowej skali to odpowiednik C, przy czym 4 jest uznawany za "standard pass", a 5 za "strong pass" (patrz: link w moim poprzednim komentarzu). 6=B, 7=A, a 8 i 9=A*. Czyli wg starej skali zdałam na C i jednego punkta mi zabrakło do oceny B.
@Ag90: Skala ocen od 1 do 9, nie wiem po co to wymyślili, chyba się nudzą. Egzamin wyglada na trudny, ciekawe jakby wypadli dorośli Anglicy, którzy mieliby bez przygotowania to rozwiązać.
@siedem_dusz Ano pozmieniało się :P Na razie w tamtym roku wprowadzono nową skalę ocen tylko dla matematyki i angielskiego, a w następnych latach dla kolejnych przedmiotów. Po co to, to ja nie wiem xD

@dnasstorm: Maturę mam, ale nie dla studiowania robiłam GCSEsy, choć podjęcia studiów w UK nie wykluczam. Nie wiem, co masz na myśli z "podziałem", ale zdawałam GCSE z ang dla nativów :P Dla nie nativów, z tego
@Ag90: angielskie wymagania mnie dobijają, ludzi po collegu ze specjalizacją budownictwo przyjmą chętniej niż kogoś z doświadczeniem i po studiach, jak zobaczyłem książke z budownictwa w collegu, gdzie tłumaczyli jak się liczy pole kwadratu