Wpis z mikrobloga

Przypomniała mi się historia związana z moim pierwszym samochodem. Szału może nie było, bo to stara corsa b z "potężnym" dieslem ;) Ale nie w tym rzecz. Po jakimś tygodniu kulania się, zauważyłem, że kierownica jakoś dziwnie reaguje, tzn. koła dziwnie reagują na ruchy kierownicą, przy braniu długich zakrętów jakby się ślizga. Z ojcem postanowiliśmy zdjąć tę kierownicę. No i k---a to co zobaczyliśmy to nas zmroziło. Wieloklin na kolumnie kierowniczej zeszlifowany, na kierownicy to samo, nałożone jedno na drugie, rozklepane i w jednym miejscu od góry dokręcone śrubą. Zaraz wystartowaliśmy do typa sprzedawcy, lekko go o------------y i postraszyliśmy, że w sumie ktoś mógł k---a zginąć. Typ na szczęście zwrócił kasę za naprawę, no ale niesmak pozostał. Foto tutaj jedno, w komentarzu drugie.
Trochę #cytrynigumiak ale nie do końca do śmiechu, na pewno też #januszemotoryzacji
OperatorHydrolokator - Przypomniała mi się historia związana z moim pierwszym samocho...

źródło: comment_BfG7KeQOLpBjKqudGwbXkEAbbjC3wAe7.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DavidRolla: @ufo99: no właśnie :o
@cecen: też tak, mówię: amatorzy ;P
@fiszifiszi: wiesz co, kupowałem samochód od takiego kolesia, który nie wyglądał mi na cudaka (choć wiem, pozory mylą). W każdym razie nie był to handlarz, nie był samochód z komisu. Po tym jak się wystraszył odniosłem wrażenie, że sam mógł być nie do końca świadom, że jeździł takim czymś. Ale mówię - to
  • Odpowiedz
@jamtojest: z ojcem wykminiliśmy czemu, ale było to dla nas tak dziwne, że gnój. Jak się okazało, były 2 typy tej kolumny i kierownicy, z różnymi wieloklinami. Z tego co wymyśliliśmy, to ktoś z jakiegoś powodu wymieniał kierownicę, ale kupił nie do kompletu. I nie zadał sobie trudu poszukania, że skoro jedno do drugiego nie pasuje, to może coś być na rzeczy, tylko wziął pilnik, młotek i spasował jak taki
  • Odpowiedz
@OperatorHydrolokator: Ostro :D A nie założył czasem kierownicy z nowszego modelu? Miałem kiedyś Vectrę i pamiętam że kombinowaliśmy żeby wsadzić nowsze kierownice, bo dużo ładniejsze. W Corsie C była chyba fajna. Może coś w tym kierunku to było?
  • Odpowiedz