Wpis z mikrobloga

@lordus2 ale wielu ludzi, którzy uważają się za katolików jest jej zwolennikami...
całkowity zakaz aborcji czyli de facto przymus rodzenia, w każdej bez wyjątku sytuacji i kara śmierci to ten sam kaliber podłości, który z kilometra śmierdzi dyktaturą i nie ma nic wspólnego z miłością czy miłosierdziem. odnoszę wrażenie, że Kościół katolicki opanowali jacyś żądni krwi, bólu i cierpienia zwyrodnialcy... To nie tak miało wyglądać... skazywanie ludzi na cierpienie w imię własnych
@sadsadasdsdasd nic nie rozumiesz. nie znasz mnie i próbujesz oceniać... ja jestem przeciwnikiem aborcji ale bywa ona mniejszym złem. nie uważam też aby zakazywanie decydowania ludziom o tak ważnym aspekcie życia jak rodzicielstwo było czymś dobrym. matka to człowiek, kobieta, nie inkubator czy zbiornik na spermę. ona ma uczucia, może być chora i może nie chcieć aby w jej ciele rozwijał się zarodek pochodzący z gwałtu albo uszkodzony płód, który będzie umierał
@kissandfly: w twojej narracji zarodek jest "ciałem matki", o którym chcemy decydować - a to nie jest prawda. Zarodek jest pełnoprawnym nowym życiem i nowym człowiekiem, a nie jakąś chorobą, nowotworem, którego można się pozbyć. Tak samo jak kodeks karny chroni życie osoby A przed czynami osoby B (zakazując morderstw, pobić itp), tak samo powinien chronić życie płodu przed jego własną matką. Skoro tak ci zależy na tym, by nie cierpieli,
Aborcja - pozbawienie życia niewinnego organizmu.
Kara śmierci - pozbawienie życia za łamanie prawa (zabójstwa czy wielokrotne gwałty)

Różnica jest znaczna. Chyba ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: przeciwwskazania są takie, że to ostateczne rozwiązanie, w przypadku braku innych. Jeszcze raz powtarzam, że istnieje też nauczanie papieży, które jest w tej kwestii jasne. Poza tym obrazek jest wyraźnie współczesny i stara się powiedzieć coś o współczesności odnośmy się więc do współczesności.
@Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala kara śmierci nikomu się nie opłaca... w USA robiono już zestawienie i wychodzi to drożej niż dożywocie, poza tym życie wcale nie jest takie cudowne i usłane różami jeżeli jesteś więźniem skazanym na dożywocie więc nie wiem czy to nie gorsza kara niż kara śmierci...
@Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala: właśnie. Kościół zachęca do zrobienia wszystkiego, żeby poradzić sobie innymi metodami. Osobiście nie jestem w stanie wyobrazić sobie takiej sytuacji. Podobnie KK, który wyraźnie pisze w swoim KKK, że takie sytuacje prawdopodobnie nie zdarzają się już wcale.
@sadsadasdsdasd Tłumaczyłem to już milion razy... płód niezdolny do samodzielnego funkcjonowania poza ciałem kobiety jest nadal częścią jej organizmu i to do niej powinna należeć decyzja. Co się zaś tyczy zarodka to co piszesz jest wręcz kuriozalne i przeczy nie tylko zdrowemu rozsądkowi ale i współczesnym osiągnięciom nauki w tym zakresie...

Nie wszystkie dzieci, płody czy ludzie dorośli leżący w szpitalach są ciężko i nieuleczalnie chorzy, tak samo jak nie wszyscy są