Wpis z mikrobloga

#praca #pracait #programista15k #helpdesk
Chciałbym zaczać pracować w IT zwiazku z czym szukam ofert typu helpdesk i pokrewne, wiadomo, nie od razu rzym zbudowano, od zawsze interesowałem się komputerami i pokrewnymi tematami, coś tam nawet kilka razy dla siebie samego kodziłem w PHP / Pythonie. Ogólnie rzecz biorąc MOIM zdaniem spełniam prawie wszystkie kryteria z poniższego ogłoszenia, poza dwoma no prawie dwoma bo angielski ogarniam tj. dokumentacje techniczne, prowadzenie rozmow na czacie, itp itd, w mowie jest licho u mnie z tym ale kwestia przyuczenia się :)

Ale przechodząc do meritum:

Stanowisko: Młodszy Specjalista IT

- Wykształcenie co najmniej średnie (mile widziane wykształcenie kierunkowe IT lub techniczne)
- Dobra znajomość języka angielskiego - w pismie ok, w mowie gorzej jw.
- Mile widziana znajomość języka rosyjskiego
- Prawo jazdy kategorii B
- Znajomość środowiska Microsoft klient / serwer - ale w jakim zakresie ta znajomosc mialbym posiadać? umiejętność -
instalowania acrobata, wiedza z zakresu AD czy co? na serwerach w zyciu nie pracowałem, kiedys kilka razy sobie zainstalowałem win server i sobie go konfigurowałem i nic wiecej.

- Znajomość oprogramowania biurowego Microsoft.
- Znajomość budowy komputerów PC, urządzeń peryferyjnych
- Znajomość środowiska MacOS / iOS / Android będzie dodatkowym atutem
- Umiejętność obsługi urządzeń audio / video oraz urządzeń mobilnych będzie dodatkowym atutem
- Umiejętność przewidywania schematów problemu, aby możliwie najszybciej rozwiązać dany temat
- Umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz pracy pod presją czasu.
- Wytrwałość w rozwiązywaniu problemów i samodzielność
- Dyspozycyjność do wyjazdów służbowych
- Łatwość w komunikowaniu się z użytkownikami. Cierpliwość i empatia w kontaktach z innymi osobami

Jaki ugryźć ten temat tj. rozpocząć kariere w It nie mając wcześniej żadnego doświadczenia zawodowego ani edukacyjnego (brak jakichkolwiek studiow) a jedynie posiadajac wiedze z racji interesowania sie tym?
  • 36
  • Odpowiedz
@login_zajety_sic: lol jak chcesz zostac programista15k to nawet nie trac czasu na helpdesk xD probuj od razu na junior deva do jakiejs firmy, sporo firm przez brak studiow + zerowe doswiadczenie odrzuci, ale jak juz sie gdzies zahaczysz to pozniej bedzie izi
  • Odpowiedz
@wiewior_s: ten tag to bardziej uzylem dla zwiekszenia zasiegu wpisu. junor dev wlasnie odrzucam ze wzgledu na brak jakiegokolwiek portfolio nawet nie komeryjnego. Gdybym to miał to juz by było lepiej bo mozna zaprezentowac w praktyce swoje umijetnosci.
  • Odpowiedz
@login_zajety_sic: Ja się nie zgodzę z przedmówcami. Bez jakiegokolwiek doświadczenia, portfolio i wykształcenia kierunkowego będzie ciężko z zaproszeniem na rozmowę na stanowisko programistyczne, już nie mówiąć o dostaniu się na stanowisko junior deva, chyba że do jakiejś zdesperowanej podfirmy. Moim zdaniem - i mówię to na podstawie własnych doświadczeń - praca w helpdesku jest świetnym startem w IT dla kogoś z Twoim tłem, zwłaszcza jeśli do końca jeszcze nie wiesz co
  • Odpowiedz
@ragon: Właśnie dokładnie takie samo podejscie do tego mam. Wejśc w to, poznać od środka z czym to sie je i wtedy dalej decydowac którą drogą iść. Zastanawiam się gdzie łatwiej bedzie znaleźc pracę, w firmach outsourcingowych(np. cupgemini), w firmach typowo IT (np IBM) czy może do zwyklych firm gdzie po prostu im potrzeba helpdesku.
  • Odpowiedz
@login_zajety_sic: najlepiej idź do dużej firmy, bo z założenia będzie miała rozwiniętą infrastrukturę IT. W takim miejscu jest największa szansa, że się czegoś nauczysz oprócz instalowania Adobe Readera i Google Ultron.
  • Odpowiedz
@login_zajety_sic: To stanowisko trochę bardziej zaawansowane niż typowy helpdesk. Zdalne wsparcie pomieszane z lokalnym. Fajny zakres obowiązków na start, miałbyś okazję zapoznać się ze środowiskiem MS i nauczyć się z czym się je świadczenie usług od strony operacyjnej. Jeśli warunki będą pasować, to czemu nie.
  • Odpowiedz
@login_zajety_sic: A patrzyłeś na jakieś strony z ogłoszeniami dedykowanymi dla tego segmentu? Na np. nofluff masz dobrze rozpisane ogłoszenia. Możesz szukać też po zarobkach. Zobaczysz co musisz spełniać do pracy.
  • Odpowiedz