Wpis z mikrobloga

Serdecznie chciałbym pozdrowić 6 studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy dziś "kształcili" się w poradni genetycznej (gabinet nr 5 około godziny 10:00) Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Naprawdę, żal mi było patrzeć na zażenowanie pani doktor kiedy pytała was co to jest autyzm, jakie są objawy i przyczyny choroby, a wy studenci 5 roku nie potrafiliście odpowiedzieć na żadne pytanie.

Mam nadzieję, że się szybko dokształcicie, bo chciałbym aby mój syn jak i każdy inny pacjent leczył się u kompetentnego lekarza.

#katowice #medycyna #autyzm #szpital #studia #sluzbazdrowia niestety tym razem nie #heheszki
  • 47
  • Odpowiedz
@Armo11: Całkiem możliwe że psychiatrię mają na 6. roku, na wielu uczelniach tak jest. No chyba że powinni umieć materiał rok wcześniej, ale wtedy bez sensu byłoby studiować.
  • Odpowiedz
@Armo11: pytanie rzucone do grupy na które prowadzący oczekuje odpowiedzi xD
weź pod uwagę, że na tych zajęciach często zmieniasz prowadzących, nie wiesz ja dany zareaguje, czy nie zmiesza się z błotem przy pacjencie, czasem lepiej się nie wychylać, bo być może coś przekręcisz w odpowiedzi,a będzie cię gnebił do końca bloku
  • Odpowiedz
@Armo11: ale wiesz że ta sama pani doktor jakby ją zaprowadzić na inny oddział to też najprawdopodobniej by nic sensownego nie powiedziała? xD
to nie jest XVIIIw. że byłeś w stanie ogarnąć całość medycyny, każdy orientuje się dobrze głównie w tym w czym siedzi, a co do reszty to po łebkach, psychiatrii dziecięcej to z tego co pamiętam na studiach był tydzień.
  • Odpowiedz
@Armo11: Na pediatrii przerabia się blokami poszczególne działy. Widocznie nie mieli zajęć na neurologii. Ja do 6 roku na pediatrii miałam zajęcia tylko na onkologii i sraczkach (gastroentero) dopiero potem neurologia i endokrynologia.

Po za tym studentów ŚUMu tresuje się tak żeby dupa była cicho bo inaczej #!$%@?. Więc zazwyczaj ludzie nic nie mówią nawet jak znają odpowiedź. Wiem co mówię, starsi lekarze mówią że na kilometr na kursach widać lekarzy
  • Odpowiedz
@Armo11: Przeszłam prawie 6 lat takiej tresury, wiem co mówię. Z odpowiedziami bywa różnie, akurat tu pracuje specyficzne towarzystwo, w szpitalach klinicznych jest #!$%@? atmosfera więc łatwo można trafić na lekarza dwubieguna który jest miły, a na złą odpowiedź zaczyna się wiedzierać.
  • Odpowiedz
@Armo11 6 studentów nie zdało egzaminu, dlatego polscy lekarze to banda konowałów. Dla porównania każdy wykopek zdał każdy egzamin w pierwszym terminie i zawsze dostawał piątkę. A z uczelni nikt nigdy nie wyleciał.
  • Odpowiedz
Całkiem możliwe że psychiatrię mają na 6. roku, na wielu uczelniach tak jest. No chyba że powinni umieć materiał rok wcześniej, ale wtedy bez sensu byłoby studiować.


@Mumbaj: Nie trzeba studiować żeby wiedzieć mniej więcej czym jest autyzm.
  • Odpowiedz
@blondeblossom: dokładnie jak mówi @isilien171. Do tego zwróć uwagę na to, że wbrew pozorom nie jest łatwe przetłumaczenie z nieprecyzyjnego języka potocznego różnych zachowań i objawów na definicje psychopatologiczne jak się nie miało psychiatrii, która prawie wszędzie jest na VI roku.
  • Odpowiedz