Wpis z mikrobloga

Mirki z #mechanikasamochodowa #samochody #honda i auta na #lpg
W Accordzie VI mam taki problem, że auto normalnie, ładnie odpala, jedzie na benzynie, rozgrzewa się, gdy przełącza siię na gaz to w pierwszej fazie bardzo mocno szarpie, dławi się, nie ma mocy w ogóle, miga check, ale po dłuższej chwili już można jechać na LPG normalnie. Nie ma za bardzo znaczenia czy przejedziemy 3km czy 5km od startu, szarpie tak samo. Nie ważne też czy sam się przełączy czy na początku pojadę na PB a potem przełączę.

Dzień wcześniej zrobiłem nim trasę 300km i bez problemu. Jedyne co było to pojawiła się temperatura -3 na dworze.

Co może powodować takie "agresywne" przełączanie na gaz ?
  • 7
@kasprzak: Mógł się np. oderwać czujnik temperatury gazu i już sterownik wprowadzi tak dużą korektę na wtrysk gazu że sterownik silnika sobie nie radzi. Poza tym jak wyżej piszą.
A jak przełączasz z gazu na benzynę to też rzuca silnikiem?
@biskup2k: W stronę PB->LPG nie ma problemu. Sprawdzę ten czujnik jak będę w domu
@WatchYourBack: Auto (a właściwie dziewczyna) ma 1,5 roku i zostało kupione z LPG, więc nie wiem dokładnie jeżeli chodzi o przebieg na podzespolach. Regulacja zaworów razem z regulacją LPG, wymianą filtrów 12-13k temu w lutym
@imo0mfg, @WatchYourBack : ale to czasami nie chodziłby nierówno? Bo potem trzyma obroty, pali na wszystkie gary i jest ok.
@kasprzak to powoli się szykuj do następnej wymiany filtrów LPG razem z zaworami - właściwie to na filtry już czas. Jak masz trochę czasu i chęci to wtryskiwacze można wyjąć i poczyścić, podobnie z wymianą membran w reduktorze.

Rozpisz jeszcze jakieś masz komponenty w instalacji