Wpis z mikrobloga

  • 0
@siwymilek a ja się po części zgadzam z autorem bo teraz panuje dziwny boom na pakowanie hipsterskich bibliotek wszędzie gdzie popadnie. jQuery nie jest aż taka tragedia tylko trzeba umieć w nim pisać i optymalizować kod. Trzeba pamiętać że to nie jQuery pisze słaby kod tylko programista. Jak programista jest słaby to i w tym Reactcie napiszę gówno, ale pewnie nikt nie będzie na to zwracać uwagi bo hehe, użył Reacta to
  • Odpowiedz
  • 1
@siwymilek czyli jak na stronie masz jakiś drobny moduł typu user uzupełnia jakiegoś inputa i leci request do serwera i trzeba tylko wyświetlić zwrotny message to już trzeba użyć Reacta, zainstalować milion pośrednich bibliotek, całość napisać w ES6 z babelem i webpackiem zamiast zrobić 10 linijkowy skrypt w jQuery który załatwi sprawę? xD
  • Odpowiedz
@siwymilek: Taki jesteś "obeznany" a nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Razem z @trustME piszemy do Ciebie po chińsku? Chodzi nam o to, że obecnie jest taki hype na używanie WSZĘDZIE wszelakich wielkich frameworków, że są obecnie nawet wykorzystywane do drobnych rzeczy, które z powodzeniem mogłyby być napisane w jQuery: szybciej, taniej i spełniały by tę samą rolę. Cały czas o to nam chodzi a Ty się zachowujesz jakbyś pozjadał wszystkie
  • Odpowiedz
@Rst00: chcesz być mądry, ale Ci nie wychodzi – pokaż mi chociaż jeden przykład, gdzie wykorzystuje się reacta do wyrenderowania jednego modułu :) Jakbyś był kumaty od strony technologicznej, to byś wiedział, że nie wykorzystuje sie reacta do pojedynczych modułów, nie dlatego, że jest to overkill, ale dlatego, że react renderuje całego stacka, a nie pojedyncze komponenty – jak na przykład vue
  • Odpowiedz
podsumowując:

- ten artykuł jest z dupy
- @Rst00 oraz @trustME próbują wytłumaczyć @siwymilek że w dzisiejszych czasach technologie są błędnie dobierane do specyfikacji projektu — @siwymilek nie rozumie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż mi chociaż jeden przykład, gdzie wykorzystuje się reacta do wyrenderowania jednego modułu


to proste, aplikacja Asany miała swego czasu reacta podpiętego wyłącznie pod header (search + menu), choć teraz jak patrzę to przepisali już
  • Odpowiedz
@cinoo: raczej odwrotnie – ja rozumiem, że technologie są błędnie wybierane. Problem w tym, iż @Rst00 uważa, że jQuery i React słążą do tego samego. Nie rozumie, że React to biblioteka do tworzenia interfejsów, a jQuery służy głównie do manipulowania DOMem. Już #!$%@?, że react to dla niego hipsterska biblioteka (90% ogłoszeń o prace dotyczy hipsterskich bibliotek ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Przynamniej wiem, że ma tyle samo
  • Odpowiedz
@siwymilek: ahh, kolejne ataki. Właśnie że nie rozumiesz tego bo od samego początku pisałem, że chodzi o błędne dobieranie narzędzia do rozwiązania problemu i że są ludzie co właśnie robią takiego overkilla wybierając dużą kobyłę w postaci Reacta do małych elementów na stronie a Ty jeszcze mnie wyśmiałeś że nikt tego nie używa do pojedynczych komponentów xD No to bądź poważny bo jak narazie sobie robisz ewidentnie jaja.

Jak ktoś pisze
  • Odpowiedz
@Rst00: ja doskonale rozumiem co napisałeś, ale nie jestem pewny, czy to rozumiesz... pisałeś, że panuje na pakowanie wszędzie "hipsterskich" bibliotek, to proszę, pokaż mi gdzie widzisz ten boom, bo do mnie on chyba nie dotarł... Ja rozumiem, że można sobie zapeklować cały html do jednego komponentu reacta i wyrenderować stronę, tylko że: a) nigdy się z takim czymś nie spotkałem (boom). b) jaki to ma związek z artykułem, w którym
  • Odpowiedz
raczej odwrotnie – ja rozumiem, że technologie są błędnie wybierane.


@siwymilek: no wlasnie chyba nie rozumiesz.. Przeciez i @Rst00 i ja wlasnie o tym mowilismy... Tak jak pisza ludzie - to, ze React teoretycznie nie sluzy do obslugi pojedynczych komponentow, to nie jest znaczy, ze ludzie tego nie robia i wlasnie tak odbieram ten artykul jako probe zwrocenia na to uwagi...
  • Odpowiedz