Wpis z mikrobloga

Mieszkam w UK i dziś pewna osoba zaoferowała mi zbudowanie sprzętu do wydobywania kryptowaluty Ethereum kosz takiego 6 graficznego sprzętu by wyniósł Ok £3500, ok 18500PLN plus £300 dla tej osoby za złóżenie sprzętu, instalacje i ogolne instrukcje dana osoba twierdzi ze przy obecnym kursie Eth owa maszyna zwróciła by się w przeciagu 6, 7 miesięcy, czy jest to możliwe czy może lepiej by było kupic takiego bitcoina i poczekać rok aż po prostu pójdzie w górę, ten koleś mówi rownierz ze włożył £50 tysięcy by nakręcić biznes mówi ze ma tak jak by serwerownie gdzie możesz zostawić własny sprzęt a On zobowiązuje się do opłaty rachunków za prąd, śledzenie 5 kursów i spadków, zmiany kryptowaluty gdy zacznie się jakaś destabilizacja kursu, dał mi do zrozumienia ze tak jak by ma kogoś kto go ostrzeże przy jakimś krachu i dzień przed będę mógł zmienić lub sprzedać, oczywiście lekka lichwa bo 30% zysku odlicza pod koniec miesiąca ale ty jako osoba się praktycznie niczym nie interesujesz i nie zajmujesz, według jego bitcoina się nie opłaca kupować bo jest duża kwota od sprzedaży a właśnie inne: typu Ethereum która mi osobiście polecił, i ze opcja z budowa maszyny na własny rachunek i opłata za prąd bardziej mi się opłaci czy to bujda, czy może jakiś naciągacz, dodam ze pracujemy w tym samym dziale już kilka lat, czy warto może trochę poczytać w tym temacie i może spróbować co wy na to, kasa jest duża, duża jak na mnie czy gra jest warta świeczki?

#kryptowaluty#bitcoin#ethereum#
  • 11
  • Odpowiedz
@Zbicasso: Dużo #!$%@?, myślę że szybciej byś ugrał na giełdzie jak teraz wszystko idzie do góry. Natomiast jeżeli za rok czy dwa etherum będzie 2x 3x 4x... droższe to opcja koparki jest całkiem dobra . Twoja kasa. Jedna i druga opcja mają swoje wady i zalety.
  • Odpowiedz
@Zbicasso: płyta główna 100 funtów , 6 grafik 1100-1300F, zasilacz 100f , dysk + ram + celeron +klawiatura +myska i tani monitor 200f

Więc za 3500 to ty przepłacasz i to słono jeżeli tam nie ma jakiś wyczynowych kart graficznych , a generalnie nie opłacasię brać lepszych kart bo wiecej prądu żrą w porównaniu do niewiele większego wzrostu wydajności.

W linku który ci podałem masz gotową koparke do odbioru z 6
  • Odpowiedz
@Zbicasso: Myślę , że nie ma tragedii , do tego pod windows 10 możesz minować dwa coiny jednocześnie. Jak się skończy ETH jest 100 innych coinów do minowania , z czego Monero i Zcash bardzo dobrze stoją cenowo , jest sporo coinów po 5$ i kilka po 20 czy 50. Więc komputer się zwróci do tegokarty graficznedosyć dobrze trzymają cenęod ostatniego roku. Generalnie to taki rig 150 MHz zarabia około 20$
t.....n - @Zbicasso: Myślę , że nie ma tragedii , do tego pod windows 10 możesz minow...

źródło: comment_6p5BMSDWsLo2hrOYCB0sWOk2ajogxufb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz