Wpis z mikrobloga

że trzeba mieć nasrane pod sufitem żeby uprawiać antyniemiecką politykę


@bombastick: V4 miało być przeciwwagą dla niemieckiej hegemonii w tej części Europy. Niemcy skolonizowały gospodarczo praktycznie cały kontynent. Nie uważasz, że taka sytuacja jest niezdrowa?

Oczywiście to tylko teoretyczne założenia, a z wykonaniem tego przez PiS może być ciężko. Ale ostatnia wizyta Trumpa w Polsce daje jakieś nadzieje temu projektowi. Nawet przy miernej polityce zagranicznej pisowców.
byłem na prowincji i w Budapeszcie i mam całkowicie inne odczucia.


@desensitization: Dziwne, bo statystyka popiera moje odczucia. Według odczytów PKB Węgry były bogatsze od Polski (mieli wyższy PKB per capita), ale tak od 2010 (kurczę, kiedy to Orban doszeðł do władzy?) zaczynamy ich wyprzedzać.

"To" to wolniejszy rozwój i de facto bieda.
@hehenuanek: różnica chyba nie jest tak drastyczna, jak między Polską a Bułgarią np. Żebyś na pierwszy rzut oka wjechał do kraju i miał na języku soczyste "O #!$%@?". A byłem tam też kilka lat temu, ale to inna kwestia.

Poza tym my teraz "rozwijamy się" wolniej niż Rumunia, co nie znaczy, że nam żyje się gorzej niż im.
Poza tym my teraz "rozwijamy się" wolniej niż Rumunia, co nie znaczy, że nam żyje się gorzej niż im.


@desensitization: PKB PSN per capita nie mierzy prędkości rozwoju, a o PKB PSN per capita mówię.

Do Orbana to Węgry były od nas bogatsze, teraz Polska jest bogatsza (choć po rządami PiS pewnie to się zmieni ( ͡° ͜ʖ ͡°))